Понедельник, Декабрь 10, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Україна кишить агентурою Кремля

Цьогорічне святкування дня Конституції України мало гіркий присмак і перекреслене трагічними подіями. Напередодні, 27 червня, в центрі Києва вибухнув автомобіль. У ньому загинув полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони Максим Шаповал. Вибухівка закладена під сидіння водія з радіо-керуванням. Шансу вижити у військовослужбовця не було.

Виникає ряд питань: як ворог заклав вибухівку в салон автомобіля? Від кого отримував інформацію про службовий транспорт полковника? І найголовніше — хто вчинив теракт? Спецпризначенці Росії? Завербовані агенти з числа військовослужбовців ГУР? Чи просто агентура Кремля, котрою кишить вся Україна?

У цей же день на підконтрольній Україні території в селі Іллінівка Констянтинівського району Донецької області на керованому фугасі підірвався автомобіль з військовослужбовцями контрозвідки СБУ. Загинув полковник СБУ Юрій Возний, двоє військових поранено. Вибух відбувся в тиловій зоні, далеко від лінії розмежування. Тому захід деверсійно-розвідувальної групи противника відкидаю. Знову питання без відповідей: працювала місцева агентура ворога? Якщо так, то звідкіля відомості про маршрут, транспортий засіб, осіб в авто? Працювали специ з числа завербованих працівників СБУ? Тоді чому не допрацювали, двоє ж залишились живими?

Два місяці раніше, 31 березня, у Маріуполі в підірваному автомобілі загинув полковник контррозвідки СБУ Олександр Хараберюш. Але на початку року він вербує бойовика ДНР, котрий був родом з Маріуполя. Передає бойовику керовану міну, аби той заклав на склад боєприпасів ворога. І потім в автомобілі Хараберюша вибухнув той самий вибуховий пристрій, котрий був переданий бойовику.

У квітні-червні 2014 року ми дивувалися: яким чином стрілецька зброя попадає до бойовиків? Далі – звідки зайшло стільки військової техніки, систем залпового вогню і танків зі сторони Росії, якщо кордон ще охоронявся українською прикордонною службою? Дивувала та бентежила здача позицій збройних сил України. А потім наших накрило вогнем і — масові страти особового складу та техніки.

Слід забрати невластиві СБУ функції економічного напрямку, підняти рівень матеріального забезпечення і зарплат

Вже четвертий рік війни, а спецслужби Московії гуляють в Україні як хочуть, ще й нищать наших спеців. Цинічно і показово. Формується зневіра у населення. А головне – підривється авторитет українських силовиків, падає їх бойовий дух. А їхня деморалізація може мати плачевні наслідки.

Вже давно час реформ у спецслужбах. Слід забрати невластиві СБУ функції економічного напрямку, підняти рівень матеріального забезпечення і зарплат. Вони у спецпризначенців не можуть бути на рівні виживання. Як мінімум, не менші від зарплат детективів НАБУ. Якщо не спохватитися, то наслідки для Української держави можуть бути плачевними.