Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

УКРАЇНА САМА СЕБЕ ПІДСТАВИЛА: тепер безвіз відберуть

Україна ризикує втратити безвізовий режим з Європою через махінації із паспортами, пише «Дзеркало тижня» .

У Європейському союзі ще мовчать про можливе скасування безвізу з Україною. Але останнім часом з’являється все більше «тривожних дзвіночків», які свідчать про наявність такої загрози.

Головну роль тут зіграли інциденти, що підтверджують недостатність рівня системи безпеки українських документів, а також проблеми з корупцією в цій сфері.

Варто нагадати, що в грудні 2017 року про проблеми української системи безпеки документів заговорила посол Великобританії Джудіт Гоф. Вона висловила невдоволення тим, що український біометричний закордонний паспорт незаконно отримав громадянин іншої держави, якого підозрюють у скоєнні замовних вбивств і, зокрема, в замаху на чеченських добровольців Аміну Окуеву і її чоловіка Адама Осмаєва.

Про іншу історію говорила посол Франції Ізабель Дюмон. Вона заявила, що підозра про існування корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України, – це дуже серйозний негативний фактор.

«І все ж в ЄС не говорять про припинення безвізового режиму з Україною, що підтверджує і висловлена недавно позиція посла ЄС Хюґа Мінгареллі, і взагалі порядок денний нарад міністрів внутрішніх справ ЄС, де (поки) не згадують Україну. Але тривожні дзвіночки вже пролунали. Такі випадки істотно перешкоджають будь-якій подальшій лібералізації візової політики щодо України», – пишуть українські ЗМІ.

Також наголошується, що в ЄС, США, Великобританії, Канаді такі прецеденти розглядають як потенційну загрозу для власних громадян. І будь-яка інша подібна історія може стати для українського безвізу останньої.

Отримуй важливі новини зручно — підписуйся на телеграм-канал НОВИНИ.