Пятница, Октябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Українському телеканалу вліпили найбільший в історії штраф

Суспільному телебаченню загрожує повний крах через космічний штраф, який йому впаяв суд.

Про це повідомив український телеведучий Майкл Щур, передає інформаційний портал «Знай.ua» з посиланням на  «Стіна».

Так, ПАТ «Національна громадська телерадіокомпанія України» повинна виплатити 300 мільйонів гривень каналу Euronews.

«Сьогодні на Суспільне наклали штраф в 10 млн євро. Майже 11… Що відчуває компанія, яка має дірку в бюджеті, до середини якої «рідкісний птах долетить», розміром в 300 млн грн, і тут Касаційний суд каже цій компанії: «Вам треба заплатити ще (ще!!!) 300 млн грн», — заявив телеведучий.

Щур зазначив, що хтось здивувався, що телеканал вижив після того, як йому скоротили фінансування, і вирішив «добити». Все почалося з 2010-го, коли Кабінет Міністрів екс-прем’єра Миколи Азарова щороку виділяв по 5 мільйонів євро «Першому національному», а той, у свою чергу, платив їх Euronews за новини. І хоча бюджет каналу мають стверджувати щорічно, контракт уклали на шість років, а Кабмін пообіцяв справно виділяти гроші.

Все закінчилося в 2013 році, коли уряд відмовився платити Euronews, а ті, недовго думаючи, подали в суд з вимогою повернути гроші. Пізніше «Перший національний» перетворився на «Національну громадську телерадіокомпанію України», і суд зобов’язав її виплатити багатомільйонний штраф.

«Ось така історія сталася із Суспільним. І тепер у нас дірка розміром в 600 млн грн, якщо все перевести в гривні. І тепер ви знаєте, як це сталося», — підсумував телеведучий.