Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Українцям перерахують пенсії: кого торкнеться “покращення”

В уряді заявили, що відповідно до пенсійної реформи, при перерахунку пенсій у березні 2019 року, планують вирішити проблему громадян, що мають високий трудовий стаж і низькі зарплат. Про це в ході години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає Politeka.

“Під час проведення другого етапу реформи в березні 2019 року, під час перерахунку пенсій, згідно з формулою, я сподіваюся, врахуємо ті проблемні моменти, про які ми говоримо. Ми над цим працюємо і робимо відповідні розрахунки”, – сказав міністр.

За словами Реви, людей, які мають повний трудовий стаж, на сьогоднішній день понад 3 млн осіб.

Закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада прийняла 3 жовтня, а набрав чинності 11 жовтня 2017.

Відповідно до закону, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

На початку березня Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявив про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб при нарахуванні пенсії роль стажу була вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатнею.

Нагадаємо, як писала Politeka, Кабінет міністрів України визначив уповноважені банки, які здійснюватиме виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Згідно з рішенням конкурсної комісії з визначення уповноважених банків, переможцями конкурсу визначено 34 фінансових установи.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB