Четверг, Август 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Укрпошту» та українські банки атакував невідомий вірус

Невідомий комп’ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував українські банки.

Про це повідомили у Національному банку України.

За даними Громадського, під хакерську атаку потрапили «Укрпошта», державний «Приватбанк» та «Ощадбанк».

Вірус-вимагач атакував українські банки та Укрпочту, фото: джерело Громадського

Операторка служби «Приватбанку» повідомила про те, що наразі усі грошові операції виконуються в звичайному режимі. Комп’ютери співробітників також працюють.

Як повідомив Громадському в.о. гендиректора «Укрпошти» Ігор Смілянський, наразі підприємство працює зі Службою безпеки, аби мінімізувати наслідки атаки.

«Все що можна робити в паперовому варіанті також робимо. Ну і вживаємо план заходів які розробили спільно з Міністерством та СБУ за часи останньої хакерської атаки. Про прогнози говорити поки що зарано. Треба мінімізувати наслідки якомога швидше», — сказав він.

«У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій»,  — йдеться у повідомленні НБУ.

Також хакерській атаці піддалися системи «Київенерго». Як повідомляє «Інтерфакс», «проблеми відчуло і «Укренерго»».

«Ми зазнали хакерської атаки. Дві години тому змушені були вимкнути всі комп’ютери, очікуємо дозволу на включення від служби безпеки», — сказали у прес-службі.

Зазначимо, що «Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі. Також не працює сайт компанії ДТЕК.

Кібератаці піддалися і недержавні організації. Зокрема, вірус атакував компанію «Нова пошта», не працюють сайти ряду ЗМІ.

«Укрпошту» та українські банки атакував невідомий вірус