Укрзалізниця втратила довіру держави

У липні Служба безпеки України може припинити перевезення військового та стратегічного вантажу поїздам «Укразалізниці». Про це повідомляє сайт «РБК-Україна».

Служба безпеки України планує відібрати у менеджменту залізничної монополії право на доступ секретної інформації та спецзв’язку.

Причиною такого рішення є ризик витоку держтаємниць та доступ до них співробітників «Укрзалізниці», які не мають такого права згідно закону.

Керівництво УЗ та Міністерство інфраструктури запевняють, що ситуація вирішена, проте працівники СБУ та військової прокуратур продовжують досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розголошення відомостей.

Зазначається, що у минулому році СБУ двічі попереджала «Укрзалізницю» про наявність підстав для скасування дозволу на допуск до державних таємниць.  Окірм цьго у червні завершується термін дії дозвільних документів на дозвіл здійснення УЗ спецзв’язку. При цьому відсутність у монополіста дозвільних документів унеможливлює перевезення стратегічно важливого вантажу та війського вантажу у зону АТО.

Укрзалізниця втратила довіру держави