Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Усім українським лікарям загрожує в’язниця, медреформа отримала несподіваний поворот

Українські медики можуть понести кримінальну відповідальність за внесення в електронну систему охорони здоров’я персональних даних пацієнта без його згоди. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Politeka.

“Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, однак виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані і декларація, яку вона ніколи не підписувала”, – написала вона.

Супрун зазначила, що на даний момент з’ясовуються обставини цього інциденту. При цьому його винуватці будуть покарані.

“Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами, відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу”, – заявила Супрун .

За словами чиновниці, перед початком виплат працівники Національної служби здоров’я ретельно вивчать всі декларації, які надійшли від медичних установ. Якщо вони зіткнуться з подібною ситуацією і медичні заклади не зможуть її пояснити, то Служба передасть заяву до компетентних органів.

Пацієнт, який опиниться в подібній ситуації, зможе звернутися зі скаргою в той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря й використані персональні дані без його відома.

Кожна людина має право на припинення дії такої декларації та підписання нової з іншим лікарем. При цьому дія старого документа буде припинена автоматично.

Нагадаємо, в Україні почалася активна фаза медичної реформи, в ході якої українцям потрібно підписати декларації з докторами первинної медицини.

З 2 квітня пацієнти почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Декларація свідчить про те, що людина вибрала лікаря і хоче обслуговуватися саме у нього.

За усі послуги зазначених лікарів заплатить держава. За одного пацієнта Національна служба здоров’я заплатить лікарю в середньому 370 грн на рік, з 2019-го – 450 грн.

Якщо доктор зможе підписати декларації з 2000 пацієнтами, за рік держава заплатить лікарні, де він працює, від 740 тис. до 1 млн грн. Приблизно половина цієї суми – витрати практики, решта грошей піде на зарплату працівників.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB