Среда, 3 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Установка лічильників газу буде безкоштовною: Кабмін дав доручення «Нафтогазу»

Кабінет міністрів рекомендував «Нафтогазу України» забезпечити 100% домогосподарств України лічильниками газу. Як пише Сьогодні, про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає прес-служба уряду.

«Всі повинні бути зацікавлені в тому, щоб рахувати – хто і скільки споживає реально, а не списувати один на одного. Потрібен лічильник. У нас є домогосподарства, в яких лічильника немає. Чиє це завдання? Постачальника газу! … В максимально стислі терміни в кожному домогосподарстві повинен стояти лічильник. Тоді всі побачать, що облік є», – заявив Гройсман перед ухваленням урядом відповідного рішення.

Контроль за виконанням цієї рекомендації поклали на Міністерство енергетики та вугільної промисловості. При цьому голова відомства Ігор Насалик уже підрахував, що завершення установки лічильників газу за рахунок «Нафтогазу» може обійтися в 2,5 млрд гривень. При цьому міністр вважає цілком реальною установку 400-500 тисяч лічильників газу на місяць.

«Я не можу сказати точно, тому що це 3,3 мільйона споживачів, але це майже 2,5 млрд гривень», – сказав Насалик.

За словами міністра, встановлювати лічильники планується за рахунок «Нафтогазу», причому передбачається скоригувати фінплан компанії. «Для цього можуть бути зменшені податки «Нафтогазу «на цю частину», – додав Насалик.

За словами міністра, після завершення установки лічильників газу всім домогосподарствам країни про поняття «норма споживання газу» можна буде забути.

Нагадаємо, сьогодні, 30 січня, Кабмін урізав норму споживання газу для домогосподарств без лічильників. Тепер норма споживання газу для тих, у кого не встановлені лічильники, складатиме 3,29 кубометрів газу на людину в місяць.

Раніше норму в 3,3 куб. м скасував суд і деяким українцям прийшли платіжки за газ, в яких враховувалася стара норма в 9,8 куб. м газу на людину за місяць. При цьому прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців не платити за завищеними нормами споживання газу, а платити тільки за фактичне споживання газу або за нормою 3,3 куб. м на людину.

Loading...