Четверг, 4 июня, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В оселі українців почнуть проникати без поліції та дозволу: що задумали в Раді

Новини України

 

Під куполом Верховної Ради з’явився законопроект під номером 24.58, який рекомендує депутатам розглянути парламентський комітет з питань енергетики та ЖКП На нього звернув увагу відомий український політичний й економічний експерт Тарас Загородній в блозі для «Главреда». Він зазначає, що законопроект пропонує в невідкладних випадках (порятунок життя або ліквідація Надзвичайної ситуації) дозволити співробітникам комунальних підприємств проникати в житло громадян несанкціоновано. Якщо знадобиться, їм буде дозволено вибивати вікна або двері.

 

На даний момент подібними повноваженнями володіють тільки співробітники силових структур лише у випадку, якщо в приміщенні запобігається скоєнню злочину. У всіх інших випадках допуск у квартиру дозволений тільки за рішенням суду.

 

Таким чином, якщо вище згаданий законопроект буде підтриманий депутатами, наслідки не змусять себе чекати, упевнений експерт.

 

«Пропоновані законом норми — це чистої води маячня і беззаконня. Все, що у нас намагаються провести поза судом, закінчиться кошмаром, оскільки в цьому випадку рейдери і колектори будуть у нас сантехніками. А найсмішніше в цьому те, що у комунальних служб буде більше обов’язків, ніж у поліції та інших силових органів», – підкреслив Загородній.

 

Зміни він називає рейдерським захопленням квартири, оскільки ніхто не зможе перешкодити комунальникам зайти всередину і змінити замки. Більш того, подібні дії пропонується проводити без присутності правоохоронців.

 

Закон намагаються взяти на догоду монополістам ЖКГ, щоб вони могли відключати послуги та проникати в приміщення, коли і як захочуть, без рішення, упевнений автор.

 

«Борги за послуги ЖКГ існують, і їх сума становить близько 60 мільярдів гривень. Як їх усувати, комунальники не знають. Квартири у боржників забирати бояться, оскільки побоюються бунту в країні. І хоча є судовий порядок розгляду подібних справ без участі боржника, знову-таки, у суд повинен хтось подати, провести підрахунки і переговори з людьми. І тому, мабуть, не придумали нічого кращого.

 

Загородній все ж сподівається, що у депутатів вистачить розуму викреслити із законопроекту такі недвозначні норми перш, ніж його винесуть на голосування.

 

Джерело: Politeka

Loading...