Суббота, 15 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В Україні мобілізаційний резерв становить до 2 млн осіб – експерт

На сьогодні в України достатньо кадрових ресурсів для відбиття можливого великого наступу російських збройних сил, а офіційної кількості резервістів вистачить для формування боєздатних частин. Про це в коментарі сайту «Сегодня» розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Насамперед варто, що у нас тільки резерв становить близько 200 тис. осіб, а якщо подивитися, скільки у нас потенційних призовників, які підлягають мобілізації у разі повномасштабної війни, то цифра становить від 1,5 млн до 2 млн чоловік. Звичайно, рахували і тих, хто виїхав на заробітки за останній час. Але принаймні офіційна статистика перебуває орієнтовно на такій позначці. В Україні досить великий мобілізаційний резерв. Цієї кількості, в принципі, достатньо. Це велика армія, потужна сила, яка має досвід. Тим більше, якщо взяти той факт, що армія, яка обороняється, завжди вимагає меншої кількості людей, ніж армія, яка наступає. Тому на сьогодні цієї кількості досить», – підкреслив експерт.

За його словами, водночас критики питання, пов’язаного з резервістами, які заявляють, що нібито нинішньої кількості резерву недостатньо, і що треба її збільшити, не враховують один важливий момент.

«Нехай вони сядуть, порахують цифри призовного бюджету і подумають, а де, вибачте, брати гроші. Тому що резервістам треба платити матеріальне забезпечення, за ними зберігається середня зарплата на роботі, резервістам необхідно виплачувати надбавки, премії, доплати. Це ж все треба передбачати в бюджеті. Тому, звичайно, популістично можна сказати, що нам треба 3 млн резервістів, але вибачте, у нас об’єктивно немає на сьогодні на це коштів у бюджеті для реалізації цієї ініціативи, та й робити це недоцільно», – пояснив він.

Мусієнко при цьому нагадав, що крім резервістів в Україні ще є контрактники та інші військовослужбовці.

«І разом з резервістами ми отримаємо цифру до 400 тисяч осіб, а це велика і сильна армія. Якщо говорити про резервістів, треба враховувати, що серед них є учасники АТО/бойових дій, вони проходять збори з виконанням всіх завдань і навчальних планів, є боєздатними. Звичайно ж, є і можливо не зовсім боєздатний компонент – ті, хто перебуває в тилу, виконує певні функції. Але і у них є певні завдання. Зрештою, такої кількості резервістів досить», – резюмував експерт.

Раніше міністр оборони Степан Полторак запевняв, що про нову хвилю мобілізації не йдеться, а також підтвердив, що у військкоматах аншлаги, резервісти рвуться на полігони.

Нагадаємо, 3 грудня в Україні почалися збори резервістів. Через оголошення воєнного стану перед Новим роком чоловіків закличуть на навчання, але не всіх. Водночас, за ухилення від призову на навчання резервістам «світить» покарання. До навчальних центрів має вирушити оперативний резерв першої черги. Це чоловіки, які з 2014-го проходили службу в бойових частинах і в зоні АТО. Станом на 18 листопада 2018 року такий резерв налічував 178 тисяч осіб.

Loading...