Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В Україні відключили популярний телеканал: подробиці

18 червня, призупинено аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» через передавачі у містах Київ, Одеса, Дніпро, Вінниця, Тернопіль, Чернігів, Білопілля, Ізюм та Ковель, як повідомляє прес-служба Національного суспільного телебачення України. За її даними, аналогове мовлення припин концерном РРТ (радіомовлення, радіозв’язку та телебачення) через несплату за трансляції зі сторони ПАТ «НСТУ» , передає портал «Знай.uа» .

«З квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховної Радою Суспільному, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед РРТ у 75,12 млн грн», — наголошують телевізійники.

Канал жалуется, що з державного бюджету на його фінансування вділено вдвічі менше грошей, ніж того вимагає закон про суспільне телебачення і радіомовлення України.

«Концерн РРТ поінформував НСТУ, що призупинення аналогової трансляції UA:Перший відбуватиметься щоденно з 6:00 ранку до 18:00 вечора й триватиме до моменту погашення боргу», — розповідають в НСТУ.

Там порадили до відновлення аналогового мовлення дивитися «UA:Перший» в цифровому форматі DVB-T2, а також у кабельних телемережах та в інтернеті на офіційному сайті НСТУ.

«Знай.uа» також нагадує, що не так давно активісти прийшли до телеканалу Інтер і заклеїли всю агітацію, яка була на вікнах і лайтбоксах «Інтера».

«Акція виявилася короткою, але вдалою. Нагадали всім, що «Інтер» — це проросійський канал, який систематично займається російською пропагандою. Трансляція Чемпіонату світу з футболу в РФ — ще одна спроба поширити ідеї «російського світу» серед українців. Тому #boycottworldcup2018!» — написали «Національні дружини» в Facebook.

Голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія зазначив, що без оплати боргів перед Європейським союзом мовників за показ чемпіонату світу з футболу в РФ могли виникнути складнощі з телетрансляціями з Катару, де повинен пройти наступний футбольний чемпіонат.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB