Понедельник, Декабрь 10, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В українському місті зріє гнійник чергової «республіки», ми його втрачаємо

У Одесі, де останнім часом почастішали жорсткі атаки на проукраїнських активістів, активно зростають сепаратистські настрої. У місті події нагадують ситуацію з Донецьком і Луганськом, до того, як туди прийшли путінські бойовики, передає портал «Знай.uа» .

Про ці тривожні «ноти» говорять дані соцопитувань. Так, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна заявила, що Одеса являє собою досить небезпечний регіон.

Коментуючи ситуацію з частими нападами на проукраїнських активістів, соціолог розповіла, що це, зокрема, пов’язано з децентралізацією та перерозподілом фінансових потоків, на які намагається присісти місцева мафія.

«Децентралізація — це дуже важлива реформа і, можливо, одна з найуспішніших в Україні. Вона переміщує фінанси, відповідальність на місця і дає громадам можливість вирішувати свої проблеми. Але в ній криється і небезпека створення таких собі місцевих фінансово-економіко-кримінальних кланів», — говорить Ірина Бекешкіна та додає, що попередити це повинні правоохоронні органи: «Але якщо вони входять в цей «спрут», ситуація стає особливо небезпечною. І саме тому в Одеській області відбуваються такі розбірки з активістами, що протистоять мафії».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупант з «ДНР» Олександр Ходаковський, який раніше був так званим «керівником міністерства безпеки ДНР» тепер бере участь у «виборах» самопроголошеної республіки. Він розповів, що настрої в регіоні змінюються. Ходаковський розповідає, що зараз у ОРДЛО постійно звучать заклики про повернення до складу України.

Варто нагадати, що в Одесі фанати «російського світу» влаштували провокацію. Жителі міста помітили електроопору, пофарбовану у кольори російського прапору, на якому написані украинофобні написи. Про це повідомила в соцмережах дружка Софія Маркіна. Провокаційну електроопору помітили неподалік від верхньої станції канатної дороги, близько Удельного провулку.