Понедельник, Август 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В Україні нашестя кліщів-переносників страшної хвороби, вже багато постраждалих: ці поради рятують життя

З приходом теплої погоди в лікарні масово почали звертатися українці, які постраждали від укусів кліщів, передає Politeka.

На початку травня кліщі особливо активні, тому що шукають поживи після затяжних холодів.

Жертвами кровопивців, які є збудниками небезпечних вірусів і можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю, стають і дорослі, і діти.

“Це зазвичай підколінні, пахові, пахвові ділянки, під вушками, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він йде, тут є перешкода і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від 5 до 10 років не є, а чекати зустрічі саме з вами”, – розповів хірург Віктор Сидоренко.

У той же час медики закликають українців не намагатися відчепити від себе кліща, якщо він вже почав пити кров, адже цим можна тільки погіршити ситуацію. Лікарі попереджають, що більшість народних методів не працюють, тому спробуйте обережно, щоб не роздавити, витягнути кліща, повільно розкручуючи в одну сторону. І обов’язково завезіть його в лабораторію, так як ці кровопивці можуть бути небезпечними.

“Екзодові кліщі є переносниками багатьох вірусних захворювань, але станом на зараз в місті Києві ми реєструємо випадки зараження такою хворобою, як хвороба Лайма або екзодово-кліщовив бореліозм. За період з січня до квітня включно цього року в нашу лабораторію особливо небезпечних звернулося 92 людини. Це кияни, які зазнали нападу кліщів”, – розповіла завідувачка паразитологічні лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Харкун.

Відзначимо, перші прояви хвороби Лайма дуже схожі на симптоми звичайного грипу: лихоманка, підвищена температура, загальна слабкість, біль у суглобах. Тому при укусі кліща звертатися до медиків слід обов’язково, щоб уникнути розвитку небезпечної хвороби.

“Якщо на неї махнути рукою, вона може викликати ускладнення і з боку центральної нервової системи, і з боку серцевої системи”, – додав Віктор Сидоренко.

Стало також відомо, що зменшити ризик неприємної зустрічі з небезпечним кровожером допоможе дотримання елементарних правил: надягати в ліс максимально закритий одяг і користуватися спреями для захисту від укусів комах і кліщів.

За матеріалами ТСН

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

В Україні нашестя кліщів-переносників страшної хвороби, вже багато постраждалих: ці поради рятують життя