Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В’ятрович розвінчав радянський міф про «Велику Вітчизняну війну»

Для України недоречно і небезпечно святкувати 22 червня – день, коли Радянський Союз почав брати участь у Другій світовій війні – таку думку висловив в Facebook директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає «Сегодня» .

Він нагадав, що в Україні існує 8 травня – день, коли українці згадують ветеранів Другої світової війни і хто став її жертвами; 1 вересня – день, коли згадуємо про початок найстрашнішої в історії людства війни.

А ось радянську дату 22 червня він різко розкритикував і розвінчав міф про «Велику Вітчизняну війну».

«Святкування 22 червня на державному рівні – атавізм «совка», який продовжує життя міфу про «Велику Вітчизняну». Радянського міфу, який мав завдання приховати факт, що СРСР разом з Третім рейхом починав Другу світову, що третину цієї війни вони билися по один бік барикад. Зараз цей міф – інструмент мобілізації суспільства в Росії. В тому числі мобілізації для боротьби проти України», – пояснив В’ятрович.

Історик упевнений, що святкування дати 22 червня в Україні недоречне і небезпечне.

4_12

Сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни – 22 червня 1941 року стався напад нацистської Німеччини на СРСР, що призвело до самого кровопролитного етапу війни в історії людства. День пам’яті був введений в Україні указом президента Леоніда Кучми від 17 листопада 2000 року. Його метою було названо «всенародне вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності».

Нагадаємо, раніше Інститут національної пам’яті запропонував скасувати вихідний на День перемоги 9 травня, і замість нього зробити неробочим День пам’яті і примирення, який відзначається 8 травня.

Варто додати, що 8 травня в Україні і по всій Європі відзначається День пам’яті і примирення. Пам’ятну дату ввели в 2015 році – тоді Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни, виконавши таким чином рекомендації ООН. Символом цього дня в Україні став червоний мак – міжнародний знак пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB