Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Влада приготувала удар по кишенях, незгодних чекає жорстке покарання

Влада готує українцям нововведення, яке помітно позначиться на сумах в платіжках, переає Politeka.

Мешканцем багатоквартирних будинків хочуть зобов’язати навіть за ті ресурси, які вони не використовували – між мешканцями планують розкинути так звані внутрішньобудинкові витрати води. При цьому всім незгодним загрожують великі штрафи.

Відзначається, що постраждати можуть навіть забудовники. Якщо вони здають будинок в експлуатацію після серпня, але не поставили лічильники, доведеться заплатити штраф у розмірі 35 прожиткових мінімумів (на даний момент понад 44 тис. грн). Якщо дому без лічильника видали технічна умова на приєднання до мереж, відповідального оштрафують на 108 прожиткових мінімумів (на даний момент більше 148 тис. Грн).

Якщо не впустити перевіряючого до будинковим лічильником – штраф більше 34 тис. Грн і такий же штраф за пропуск повірки лічильника.

Після різкого зростання тарифів виявилося, що чинні нормативи, за якими українці платили без лічильників, значно завищені. Наприклад, як показує практика, в будинках з тепловими лічильниками платять за опалення приблизно на 30% менше. Подібна ситуація і з водою.

Головне завдання нового закону – змусити українців економити і платити за все, що витратили. Втрати тепла в будинках складають близько 30%, левова частина води втрачається через несправні кранів, “дірявих” труб і магнітів на лічильниках. І якщо раніше втрати закладали в тарифи і розподіляли між усіма, то зараз їх покажуть в платіжках і за них доведеться заплатити.

Так, наприклад в будинку на 20 квартир у кожного мешканця встановлений лічильник на гарячу воду в квартирі і, згідно з новим законом, встановили будинковий лічильник на воду. У кожній квартирі лічильник намотав по 4 кубометри води. До закону за ці 4 куба і довелося б заплатити кожному.

Але якщо після вступу закону в силу виявиться, що будинковий лічильник на воду показав 100 кубометрів, а сума показань 20 квартирних лічильників – 80 кубометрів, за «зайві» 20 кубів доведеться платити всім. Тобто в платіжках замість 4 кубів буде вказано 5. До слова, в середньому один кубометр води обходиться в 60-80 грн (залежно від постачальника і регіону).

Відзначимо, методику розподілу втрат на даний момент розробляє профільне міністерство. Остаточний варіант повинні прийняти вже восени цього року.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB