Понедельник, Сентябрь 24, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Влада таємно готує законопроект про звільнення Донбасу

Турчинов сподівається, що ВР до канікул розпочне розгляд законопроекту про зміну формату АТО

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що слід завершувати АТО, щоб зупинити вогонь на Донбасі. Ця заява збурила і Україну, і Росію. Бо навряд чи стане секретар Ради нацбезпеки просто так кидатися такими словами. Мало того, ідеться про законопроект, який от-от з’явиться у Верховній Раді.

Україна битиме ворога по-новому і шанси на перемогу зростають – ось така впевнена тональність зазвучала цього тижня від військово-політичного керівництва країни. Його гіперактивність останніх днів стала цілковитою несподіванкою навіть для поінформованих розвідувальних та силових кіл. Могло скластися враження, що раптово зникли причини, що стримували рішучість України. Судіть самі: на наступний день після початку безвізу з Євросоюзом і за день до остаточного старту Угоди про асоціацію України з ЄС, секретар РНБО Олександр Турчинов робить сенсаційну заяву.

«Військові дії, що тривають на сході нашої країни, за масштабами і за тривалістю вони продовжуються, до речі, вже понад три роки, переросли формат антитерористичної операції. В межах антитерористичної операції ми змогли провести президентські, парламентські та місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України. Прийшла необхідність вийти на новий формат захисту країни», — сказав Турчинов.

В унісон відбувається ще кілька подій. Перша — прорив на дипломатичному напрямку: міністр закордонних справ Павло Клімкін говорить про вкрай активний і насичений літній графік переговорів із міжнародними партнерами України та анонсує невдовзі зустріч президента Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом. Хоч дата і не названа, але розмова відбудеться до зустрічі американського лідера з Путіним – і це демонстративний успіх дипломатів, основа для посилення підтримки України. Друга: паралельно Сенат США ухвалює закон про нові надсуворі санкції щодо Росії, а державний секретар Рекс Тіллерсон прямо говорить про можливість перегляду сумнозвісних Мінських домовленостей.

«Це дуже можливо, що уряди України та Росії можуть прийти до взаємовигідної домовленості через іншу структуру, аніж Мінськ. Але будуть домагатись орієнтирів Мінської угоди, яким ми теж віддані. Тому наша перестрога така: я би не хотів, щоби ми були прикуті кайданками до Мінська, якщо так станеться, що сторони зійдуться на іншій угоді», — сказав Тіллерсон.

Водночас президент Порошенко категорично заявляє про необхідність нового закону щодо звільнення захоплених районів на Донбасі та повідомляє, що документ от-от з’явиться на світ. Його підтримує уряд вустами прем’єра Володимира Гройсмана та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Потрібно на законодавчому рівні визнати окупацію та надати право президенту застосовувати Збройні сили та інші військові формування проти гібридної агресії. У Міністерстві оборони відреагували на заяву секретаря РНБОУ — військові готові виконувати будь-які завдання командування, передбачені законодавством країни. Прем’єр-міністр домовляється з Хорватією про допомогу нам у реінтеграції окупованих земель. Ця балканська країна нещодавно проходила схожий шлях під час війни із сербами. Затяжне протистояння і раптове зайняття території.

«Хорватія має дуже важливий досвід у цьому питанні, ви всі знаєте про ті події, які розвивались на Балканах. Ми створили спільну групу, туди входять представники уряду Хорватії і представники уряду України, ми будемо напрацьовувати спільно і переймати той досвід, який був достатньо ефективний в їхній країні», — зазначив Гройсман.

Наприкінці тижня президент збирає експертну раду, яка завершує проект нового закону. Його тримають у таємниці й досі, втім, деякі подробиці стали відомі журналістам і оприлюднені в тижневику «Дзеркало тижня».

Отже, окремі райони Донбасу нарешті названо окупованими і відповідальність за них покладається на окупанта, Росія названа агресором. По-друге, замість штабу Антитерористичної операції створюється Оперативний штаб для воєнного та цивільного управління в зоні конфлікту. Йому надано найширші повноваження для оборони та звільнення окупованих районів, підпорядковано армійські та силові структури. По-третє, глава держави зможе безпосередньо давати накази на застосування військ та запровадження воєнного стану. Україна формально зберігає відданість Мінським угодам і таким чином зв’язує руки Росії на міжнародній арені. Це – те, що відомо на цей час.

«Зараз, коли мова йде про повномасштабну військову операцію, яка йде, це не спеціальна операція Служби безпеки України із залученням інших сил, то очевидно потрібно переглянути статус, але не переглянути суть», — сказав Аваков.

«У першу чергу — визнати території окупованими, тим самим ми позначимо їхній статус, статус людей, які там перебувають, відповідальність окупанта, і буде зрозуміло, хто їх окупував. Це нам дозволить будувати свою стратегію і далі вже готується до суду в Гаазі, а не в ООН. Це прив’язане до зустрічі Порошенка і Трампа, безумовно. Зараз буде зустріч президентів США та Украини, й український президент повинен щось показати, щось запропонувати. Інакше через якийсь час Америка нам запропонує сама, але вже які цінні вказівки. Саме тому аврал», — пояснює політичний оглядач Кирило Сазонов.

Справді, зміна в Білому домі, поява президента Франції Еммануеля Макрона в «нормадській четвірці», завершення євроінтеграційних проектів — дають Україні шанс вирватися за рамки Кремлівського плану втелющити Україні Донбас де-юре, коли де-факто він би керувався Путіним. І змінити ситуацію до того, як утомлені від України західні партнери змусять піти на невигідний компроміс. Але що РНБО задумала насправді?

Плани масштабних операції з деокупації, іншими словами, вигнання ворога з Донбасу, тримають у таємниці. Але не можна відкидати і радикальних військових дій, чого давно просять бійці на передовій. Помірковані фахівці, своєю чергою, вказують, що квапитися зі штурмами не слід.

«Довкола України перебувають до 100 тисяч російських військ безпосередньо біля кордонів і на київському напрямі, і на харківському, і з боку навіть Придністров’я, і відповідно в Криму. Якщо ми зараз починаємо відкриту військову операцію з деокупації, от просто зараз… Не можу гарантувати на 100%, що український сектор безпеки й оборони готовий до повномасштабної війни з Російською Федерацією. Росія почне застосовувати свої крилаті ракети, це авіація, з використанням морських сил і сухопутна операція – тут є величезний виклик до Генерального штабу і для системи управління», — каже експерт із Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Не слід забувати, що юридична назва Росії агресором тягне важкі наслідки для Путіна та його оточення. Тому Кремль може, справді, розпочати неприкрите вторгнення і це – не припущення. Це серйозно. Там готуються до президентських виборів за дев’ять місяців, а Путін уже має досвід власної піар-розкрутки на тлі загострення війни в Чечні. Тоді вона зіграла йому на руку.

«Давати слабину Росія до виборів у наступному році явно не захоче. Бо економічна ситуація там все гірше, перспективи все гірші, Україна отримує безвіз і якось посміхається і не хоче назад. І тому Росії, російській верхівці треба щось показувати народу. Єдине, що вони можуть показати: «Весь світ проти нас, але ми не поступаємося, ми сильні, ми не здаємося». Якщо правильно цим розпорядитися, це для них буде мишоловкою», — говорить політичний оглядач Кирило Сазонов.

Найдивніші повідомлення втім — це початок розбудови стіни самими росіянами. Так, Кремль відгороджується парканом від Донбасу. Чим чітко дає зрозуміти, що приєднувати до себе експеримент із «русским миром» не хоче. Українці теж не сплять, встановлюючи повноцінний контроль за доступним кордоном. Який стає першою сигнальною системою країни.

Гіперактивність тиску на агресивний Кремль продовжиться вже післязавтра, коли, можливо, новий закон про звільнення України розглядатиме парламент. Україна, здається, нову стратегію підготувала давно і чекала лише вдалого моменту.

В случае остановки кораблей, украинским морякам уже была дана команда открывать огонь на поражение

Как только корабли украинского военного флота прошли под аркой Керченского моста и направляются в Азовское море в российских СМИ начали рассказывать, что корабли вел российский лоцман. Такая информация не соответствует действительности, потому что возникает вопрос, зачем украинским военным кораблям российский лоцман, чтобы плавать украинскими территориальными водами? Разве своих не хватает? Лучшим доказательством того, что украинские корабли вел все-таки украинский лоцман служит тот факт, что наши корабли таки приплыли куда хотели. Потому что был бы там лоцман с РФ – наши корабли точно посчитали бы все мели от Черного до Азовского морей. Как передает replyua.net, об этом в своем блоге пишет украинский блогер, журналист Дмитрий Вовнянко.

Он отмечает, что россияне рассказывают, что остановить украинские корабли им помешал американский самолет, который наблюдал за происходящим в Керченском проливе. В то же время вломиться Псковской десантуре на Донбасс Москве ни один американский самолет не помешал. Что же ей помешало в этот раз? А помешало ей осознание того, что украинские корабли в случае попытки остановки будут стрелять и прорываться до последнего. А это уже – война со всеми производными. Это уже не игра мускулами, здесь перспективы появления лишних дырок в черепах – очевидны. А война – это новые санкции.

По словам Вовнянко, сегодня открывается Генеральная ассамблея ООН. На ней среди прочего будет обсуждаться ситуация на временно оккупированных территориях Украины. На фоне прохода украинских кораблей под Керченским мостом разговаривать с Украиной делегации Москвы будет «очень комфортно».

«Переобулся»: Макаревич показал фото с Путиным и потребовал от ВСУ уйти с Донбасса

Российский музыкант Андрей Макаревич резко изменил свое мнение об Украине после того, как депутаты Львовской области запретили русский язык. Как информирует replyua.net, Макаревич ранее пришёл на радио Комсомольская правда, сфотографировался на фоне плаката с Путиным, и заявил о том, что недопустимо, когда Киев запрещает въезд в Украину российским артистам.

Журналисты отмечают, что это заявление музыканта идет вразрез с его официальной позицией. На протяжении последних лет он активно поддерживал украинскую политику и часто гастролировал по Украине. Поделился музыкант и своей мечтой. Он хотел бы, чтобы на Донбассе прекратились боевые действия. «Когда закончится эта смута, когда ВСУ выведут контингент, тогда я с удовольствием поздравлю всех с окончанием этой бестолковой, никому не нужной войны», — отметил Макаревич.

Когда Макаревич уже уходил из студии, его внимание привлек плакат с Владимиром Путиным. Макаревич даже поинтересовался у сотрудников радиостанции, неужели к ним действительно приезжал президент. Он попросил одного из сотрудников, чтобы тот сделал снимок на память.

«Марченко должна была уйти»: в сети волна гнева из-за результатов шоу «Танці з зірками»

Известная украинская ведущая Маша Ефросинина, принимавшая участие в шоу «Танці з зірками» на канале «1+1», выразила слова благодарности своим фанатам за поддержку. Как передает replyua.net, ролик был снят до эфира, в котором Ефросинина покинула проект, а затем опубликован на странице ведущей в соцсети Instagram. Следует отметить, что интернет-пользователи выразили свое возмущение в связи с тем, что супруга кума Путина и скандального политика Виктора Медведчука Оксана Марченко прошла в следующий эфир.

«Новый эфир — возможность продемонстрировать себя с совершенно с новой стороны», — подписала видео Ефросинина. Юзеры остались недовольны результатом пятого выпуска шоу.
«Марченко должна была уйти»: в сети волна гнева из-за результатов шоу «Танці з зірками»
«Марченко должна была уйти»: в сети волна гнева из-за результатов шоу «Танці з зірками»
«Марченко должна была уйти»: в сети волна гнева из-за результатов шоу «Танці з зірками»
«Марченко должна была уйти»: в сети волна гнева из-за результатов шоу «Танці з зірками»
Напомним, что вчера, 23 сентября, в эфире телеканала «1+1» прошел пятый выпуск танцевального шоу «Танці з зірками», во время которого звезды не только танцевали, но и впервые рассказали телезрителям некоторые откровения о своей жизни.