Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Влада встановила цінник на євробляхи: українців розриває від люті

Схоже зовсім скоро придбати для українців власне авто стане справою не з легких, передає Politeka. Так, верховна Рада планує внести зміни до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487). Там також можуть заборонити митне оформлення автівок, які не відповідають стандарту Євро-5.

За словами голови парламентського комітету з податкової і митної політики Ніна Южаніна, запропоновані зміни до Податкового кодексу включають розрахунок розмитнення, виходячи з базової ставки акцизного податку. Вона складе 50 євро для автомобілів з бензиновим двигуном, 75 євро – з дизельним.

При цьому розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Сам же коефіцієнт двигуна пропонують розраховувати за наступною формулою: об’єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку – кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобіля, до року визначення ставки податку.

На думку Южаніної, це «компромісне рішення».

У той же час, Національна поліція автоматично отримає право перевіряти машини на єврономерах та виписувати штрафи за порушення митних правих.

Така заява надзвичайно здивувала учасників організації «Автоєвросила». Там відстоюють права водіїв, які їздять на авто на іноземних номерах, а також домагаються адекватної вартості розмитнення б/у авто з Європи і скасування заборони на ввезення автомобілів, які не відповідають стандартам Євро-5 і вище.

Один з лідерів АЕС Олег Ярошевич розповів, що зателефонував Южаніній. Вона пообіцяла тільки в понеділок, 18 червня, надати цифри і пояснити суть і розповісти всі нюанси закону.

«Ми будемо виходити до обговорення цього закону, по можливості вносити правки через депутатів Верховної Ради. Ми всі повинні спостерігати за подіями, які відбуватимуться в найближчі тижні. Ми всі повинні розуміти, що питання, пов’язане з розмитненням, стосується кожного українця. Тому що будуть розмитнені не тільки автомобілі, котрі перебувають на території України, а кожен українець зможе ввезти і розмитнити автомобіль», – зазначив він на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, Комітет з питань податкової та митної політики вніс до парламенту законопроекти №8487 і №8488, що стосуються розмитнення авто з іноземною реєстрацією.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB