Понедельник, Ноябрь 12, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Водіям в Україні загрожує різке підвищення штрафів за непристебнуті ремені безпеки

Відповідний законопроект вже внесений до парламенту. Журналісти «Сьогодні» з’ясували, про які суми йдеться, і що про нововведення думаю водії.

Водії активно обговорюють можливе підвищення штрафів. І хоча таксисти мають право не пристібатися, щоб можна було швидко ухилитися від агресивного пасажира, досвідчені водії все ж радять використовувати ремені.

Крім того, пристібатися потрібно і пасажирам, кажуть водії – виробники не просто так встановлюють ремені безпеки і на задніх сидіннях.

«Якщо задній [пасажир] не пристебнутий, він, коли при аварії вилітає, від нього страждає передня людина», – говорить водій.

Інструктори в автошколах впевнені – пристебнутий ремінь зробить поїздку не тільки безпечнішою, але і комфортнішою.

«Ремінь безпеки завжди утримує водія на своєму місці. Тобто водій не пересуватиметься по всьому сидінню», – зазначає автоінструктор Іван Качанович.

Зараз штраф за їзду з непристебнутим ременем безпеки становить лише 51 гривню. Але патрульні рідко складають протоколи, частіше обмежуються попередженням.

Депутати хочуть збільшити штраф в 15 разів, до 850 гривень.

«Ми зупиняємо людей за порушення даного пункту правил. Проводимо профілактичну з ними роботу, бесіду. Але збільшення штрафів до 850 гривень – це трохи неправильно. Тому як треба наших громадян поступово до цього приводити», – вважає заступник командира батальйону управління патрульної поліції в Краматорську і Слов’янську Єгор Голубов.

У патрульній поліції вважають, що більш доцільно розробити систему поступового підвищення штрафів: якщо водій порушує правило повторно, його слід карати суворіше.

Також раніше повідомлялося, що п’яних лихачів не лякає, що за водіння в нетверезому вигляді стягують до 40 тисяч гривень штрафу, а також позбавляють прав на термін до 10 років.

В цілому по Україні за останні три роки в аваріях загинуло понад 15 тисяч людей. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав ситуацію катастрофічною і підкреслив, щ трагічні випадки частіше стали відбуватися на відремонтованих трасах, тому як автомобілі по них «мчать зі швидкістю літаків», а технічні засоби для контролю швидкості не встановлюються.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB