Вторник, Октябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Як українських заробітчан вирішили перетворити на жителів «Л/ДНР»

Україна отримала безвізовий режим з ЄС. Це стало свого роду причиною для ще одного кроку. У країні давно говорили про введення повномасштабного візового режиму з Росією. Але раніше це були лише розмови, які ні до чого не приводили, нині ж питання постало дуже гостро.

Чого очікувати українцям з російськими родичами і заробітчанам у РФ, з’ясував «Знай.ua».

Наболіле питання

Вперше про візовий режим з РФ в парламенті заговорили ще в кінці минулого року. Спікер ВР Андрій Парубій заявив, що Рада може розглянути відповідний законопроект — але тоді не вистачало голосів. На такий радикальний крок не наважилося безліч депутатів.

Зараз же, коли почав офіційно діяти безвіз з ЄС — про візовий режим з Росією заговорили всерйоз. І вже не тільки в кулуарах Ради. Заяву зробив секретар РНБО Олександр Турчинов.

«Це питання вже не просто дозріло, а навіть перезріло», — зазначив Турчинов.

Підтримали його глава СБУ Василь Грицак, голова МЗС Павло Клімкін, радник міністра МВС Зорян Шкіряк.

Всі вони впевнені в ефективності такого кроку — адже Кремль несе пряму загрозу Україні, перебування тут росіян ніяк не регламентується, а візовий режим дозволить додатково виявляти провокаторів і агентів впливу — тобто, засланих козачків.

Однією з причин обговорення даного питання у Верховній Раді послужив і арешт журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка в Москві, якого підозрюють у шпигунстві.

Парламентарії планували проголосувати за введення віз з РФ до моменту вступу в силу безвізового режиму з Європейським союзом — до середини червня. Нині це питання на порядку денному.

Порахувати українців

Дані різних джерел про те, скільки ж українців, які значаться в РФ заробітчанами, дуже відрізняються — в середньому від 2 до 4 млн осіб зараз знаходяться там. Більш точної цифри не може надати жодне відомство. Порахувати кількість українців, які тільки збираються на заробітки, — теж неможливо.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», за останній рік матеріальне становище погіршилося в 60% українців, не змінилося у 30% і покращилося у 6% українців. Більше 60% наших співгромадян не можуть оплачувати рахунки за ЖКГ, 97% українців відчули підвищення цін на собі.

Дані Центру Разумкова ще більш пригнічують.

11% українців готові виїхати з України назавжди, а 12% українців хочуть виїхати за кордон на заробітки, поки ситуація не налагодиться. За словами Ярослава Башти,  60% молодих жителів України готові виїхати з країни в разі погіршення економічної ситуації.

За опитуваннями «Рейтингу», з тих, хто виїхав на заробітки за кордон: 36% виїжджали до Польщі, 25% — в Росію, 5% — в Чехію, 5% — в Німеччину, 3% — до Італії.

За кордоном 43% українців працюють у сфері будівництва та ремонту, 23% на сільськогосподарських роботах, 10% — виконують роботи по дому, по 3% — працюють у  комп’ютерній сфері, по догляду за дітьми, у ресторанному бізнесі, 1% — прибиральники. Цікаво, що 35% українських заробітчан працюють офіційно, 61% зізналися в тому, що працюють неофіційно, і 4% відмовилися відповідати на це питання.

Ми попросили Держприкордонслужбу надати нам інформацію щодо україно-російського кордону.

За їх даними, за 5 місяців цього року україно-російський кордон перетнули в загальній кількості 4,1 млн українців і росіян — в обидва боки. У 2016-му ця цифра склала понад 11 млн (дані взяті за рік). Українців відвідало Росію за 5 місяців цього року понад 3 млн чоловік, а в минулому році — 8 млн. А ось росіян в’їхало в Україну в цьому році трохи більше 0,5 млн, а в минулому — 1,3 млн (нагадаємо, що дані взяті за цілий рік).

Нескладно здогадатися з цих цифр, по кому найбільше вдарить візовий режим з Росією, якщо росіян у цьому році приїхало півмільйона, а ось українців, які виїхали в Росію, вже понад 3 мільйони.

Проблема в тому, що в Україні не проводився перепис населення, а дані Держприкордонслужби трохи спотворені, оскільки заробітчан там не рахують, а лише кількість людей, що перетнули кордон. Той же середньостатистичний заробітчанин може виїхати на заробітки і перебувати там роками.

Політичні конюнктурники

Візовий режим із РФ — це, перш за все, політичний крок. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров уже заявив про готовність дати Україні дзеркальну відповідь і також ввести візи для українців.

Але політики втішають: візовий режим з РФ — крок до переорієнтування туристів і звичайних заробітчан з Росії на Європу.

«Ті, хто їздить в Європу, вони будуть привозити трохи інші цінності і не потраплятимуть під вплив російської пропаганди. Якщо зараз ми порвемо культурні зв’язки з Росією, це не дасть миттєвого результату. Це дасть результат десь протягом 3-5 років, так само, як і безвізовий режим з Європою. Він матиме суттєві наслідки з кожним роком своєї дії», — вважає засновник волонтерської організації «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Всі депутати, безумовно, розуміють, що говорити — це одне. На сьогоднішній день російсько-український кордон перетинає до 20 тис. чоловік на день. Введення візового режиму в таких умовах матиме відповідні наслідки — черги, ускладнення і безліч інших супутніх проблем.

«Віза дозволяє заздалегідь дізнатися, хто хоче до тебе приїхати, і відмовити заздалегідь. Ми це робимо так само, тільки ми це робимо на прикордонних постах, використовуючи інформаційну базу «Миротворець». У ній зазначено, хто є особою, яка воювала проти нашої країни або висловлювалася і так далі. І це успішно працює. Україна і так не пускає тих громадян Росії, яким повинна забороняти в’їзд в країну», — зазначив Антон Геращенко.

В кінці травня стало відомо, що більшість членів найчисленнішої фракції в парламенті — Блоку Петра Порошенка — не підтримали цю ініціативу. Про це повідомив ЗМІ заступник голови фракції Олексій Гончаренко.

Гончаренко зазначив, що депутати висловлювали сумніви в реалізації візового режиму з РФ у зв’язку з тим, що Україна не контролює ділянку спільного кордону.

На думку експертів, візовий режим повинен бути частиною системної роботи по розірванню зв’язків із РФ і створенню режиму захисту та економічних інтересів, інформаційного простору.

Політолог Олексій Якубін вважає розмови про візовий режим із РФ політичними іграми.

«Це ініціатива «Народного фронту», рейтинг якого значно впав. Тому вони ставлять пастку з радикалізму для президента. Якщо він потрапить у цю пастку, НФ і БПП виявляться в одному човні, а президент не зможе розіграти свій козир — позачергові парламентські вибори», — каже політолог.

Прописка в «ДНР»

Експерти щодо цього питання висловлюються не надто позитивно.

«Вводити його треба було ще на початку війни. Неозброєним оком сьогодні помітно, що хвиля патріотизму стихла. Згадайте, скільки було волонтерів у перший рік конфлікту, і де вони зараз? Їх менше. У людей закінчилися кошти підтримувати війну. Візовий режим ударить по багатьох і в першу чергу по громадянах, які зараз перебувають на заробітках у Росії, враховуючи, що вони в’їжджали не по закордонних паспортах. Це питання має вирішуватися з урахуванням всіх геополітичних реалій. Хоча Україна після вивчення всіх плюсів і мінусів прийде до правильного рішення», — упевнений політолог Віктор Каспрук.

«З боку РФ будуть точно звучати звинувачення, що Україна це ворожа держава, яка проводить ворожу політику щодо Росії, з усіма наслідками, що випливають звідси. Я думаю, з боку західних партнерів не може бути ніякої негативної реакції, тому що у них є візовий режим з Росією. Якщо у них є візовий режим, як вони можуть вимагати від України не вводити його? Це було б зовсім непропорційно. Крім того, вони все прекрасно розуміють. У нас є маса терористів, які офіційно заїхали за паспортами. Потрібно просто показати і розповісти, хто і коли з терористів заїхав в Україну, і, я думаю, що всі питання відпадуть», — підкреслює керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

Політолог Олексій Якубін висловив думку, що візовий режим з РФ може позбавити Україну безвізу з ЄС.

«У нас же не повноцінний візовий режим з ЄС, а всього лише його лібералізація. І якщо завтра натовпи безробітних заробітчан із Росії кинуться в ЄС, ми просто втратимо лібералізацію візового режиму з ЄС, маючи величезну кількість порушень», — каже Якубін.

Голова правління Інституту української політики Костянтин Бондаренко запевняє, що даним кроком український уряд збільшить чисельність жителів «Л/ДНР».

«Ввести візовий режим можна — для цього достатньо Верховній Раді прийняти відповідну постанову, а Кабінету Міністрів і ряду відомств забезпечити її виконання. Можна прорахувати і подальші кроки Росії. Якщо порівняти кількість росіян, що бажають перетнути кордон з Україною, з українцями, охочими перетнути кордон із РФ, то співвідношення складе 1:8. Тепер уявіть ситуацію, якщо Росія у відповідь вводить візовий режим з Україною. Всім українцям запропонують у короткий термін або покинути територію, або врегулювати візові питання. Частина українців, звичайно ж, повернеться додому з далеко не патріотичними настроями. А ось велика частина — близько 75% — залишаться. Протягом місяця Федеральна міграційна служба РФ проведе показові акції з депортації тих, кому не пощастило. А далі з’являться спритні молоді люди, які одномоментно по всій Росії пропонуватимуть працівникам вихід: за невелику плату оформити громадянство «ДНР» і «ЛНР» (не випадково Путін визнав документи цих «республік»). Як ви думаєте, на скільки тисяч людей збільшиться населення самопроголошених республік? І як будуть виглядати сюжети не тільки у Соловйова або Бабаяна, але і на європейських каналах, в яких заробітчанин з Коломиї, який приїхав до Тюмені, буде розповідати, як він розчарувався в Україні і як йому захотілося стати громадянином «ДНР»? Також не зовсім ясно, що буде з кримчанами — одні оформили російське громадянство, інші — ні», — коментує Бондаренко.

«Подвела жадность»: Невзоров прокомментировал разрыв РПЦ со Вселенским Патриархатом

Известный российский публицист и писатель Александр Невзоров, получивший в свое время духовное образование, считает, что решением Синода о разрыве отношений со Вселенским Патриархатом РПЦ только ухудшила свое положение в мире.  Об этом он заявил в эфире радиостанции «Эхо Москвы», пишет АНТИКОР

«Гундяеву (мирская фамилия патриарха РПЦ Кирилла) надо было не хамить и не устраивать истерики, а исправлять ошибку XVI века и самому ехать за Томосом. Надо было тихо отдать Украину и не поднимать никакого шума. Но подвела, как всегда, жадность -они очень не хотели терять миллиарды с 12 тысяч украинских приходов»,— считает публицист.

По мнению Невзорова, не получив в XVI веке Томоса, РПЦ сама стала «сектой», а ее священники — «самосвятами».

 

Подделал документы о своей смерти и купался в роскоши: во Франции арестовали «умершего» украинского чиновника

Французская жандармерия при поддержке Европола арестовала в Бургундии «умершего» украинца – бывшего высокопоставленного чиновника, который подделал документы о своей смерти.   «Высокопоставленный беглец из Украины вел роскошную жизнь во Франции. Его подозревают в международном мошенничестве и отмывании денег. Полиция арестовала более 4,6 миллионов евро, замок, винтажный Rolls Royce Phantom и три картины Сальвадора Дали», – сообщается на сайте Европола, передает АНТИКОР

В Европоле уточняют, что внимание правоохранителей привлекла странная покупка замка в январе этого года. «Французская жандармерия инициировала расследование предполагаемых подозрительных сделок, связанных с приобретением замка, который был куплен за 3 млн. евро люксембургской компанией, конечным бенефициарным владельцем которой был гражданин Украины, подозреваемый в коррупции в больших размерах в своей стране», – говорят в Европоле.

И добавляют, что главный подозреваемый разыскивался в своей стране за коррупцию. Тогда и выяснилось, что экс-чиновнику удалось уклониться от правосудия, получив поддельные свидетельства о смерти. Было установлено, что подозреваемый был не только жив, но и вел роскошный образ жизни во Франции. Из-за этого ход французского расследования резко изменился: дело перешло от случая внутреннего мошенничества к международному отмыванию доходов от коррупции. Подозреваемого арестовали вместе с тремя сообщниками.

«КРАПКА» выяснила, что замок, о котором идет речь, называется Шато-де-Ла-Рошпо и находится в Ла-Рошпо, департамент Кот-д’Ор, регион Бургундия — Франш-Конте. Он был построен в XII веке в неоготическом бургундском стиле, а в XV веке перестроен. В XIX веке замок был полностью восстановлен, покрыт глазурованной бургундской черепицей.

Шато-де-Ла-Рошпо, Rolls Royce Phantom. Собственность во Франции беглого высокопоставленного чиновника-коррупционера из Украины

В разное время замок принадлежал известным аристократам.

К примеру, в Википедии упоминается, что в 1403 году, вернувшись из крестового похода, сеньор Ренье По (камергер герцога Филиппа II Бургундского и рыцарь Ордена Золотого руна) покупает замок, дает ему свое имя, а затем передает своему сыну, сеньору Жаку По, который, в свою очередь, передает замок своему сыну, сеньору Филиппу По. В его окрестностях высаживаются виноградники сорта Пино-нуар, как исполнение указа Филиппа II Смелого от 1395 года. Последним феодалом замка был Жозеф Бланштон.

В 1789 году, во времена Французской революции, замок был переименован в «Шато-де-Ла-Рош-Фидель», провозглашен национальным достоянием, а впоследствии был частично разрушен вандалами. Оставшись без главной башни, имение переходило из рук в руки.

А в 2014-ом на сайтах по продаже недвижимости появились объявления о продаже этого замка – просили 3,2 млн. евро. Указывается, что в замке 30 комнат.

«В конечном итоге замок превратился в руины и стал «карьером» для строительства домов в деревне ниже. Руины были куплены семьей Карно в конце 19-го века и тщательно восстановлены до первоначального средневекового строительства. Одна из целей реставрации заключалась в том, чтобы обеспечить занятость около 600 человек в этом винодельческом регионе после серьезного кризиса, когда уничтожались виноградные лозы. На реставрацию потребовалось 25 лет с паузой на Первую мировую войну», – писали на сайтах недвижимости.

У замка, к слову, есть свой сайт, там указано, что сюда можно попасть на экскурсию.

«Порошенко готовит последний выстрел в собственный народ»: Тимошенко выступила с заявлением

Фракция «Батькившина» в Верховной Раде настаивает на немедленном принятии трех мораториев.  С таким заявлением выступила сегодня лидер «Батькившины» на Согласительном совещании в Верховной Раде, о чем сообщила в Фейсбуке, пишет АНТИКОР

Первый — мораторий на повышение тарифов.

За последнюю неделю я проехала Днепропетровскую, Донецкую и Луганскую области и встретилась с десятками тысяч людей. Одна из крупнейших тревог — о планах властей повысить тариф на газ на 23%, а это повлечет за собой повышение тарифа на отопление, горячую воду, на все, что связано с использованием газа.

Людям и сейчас нечем платить. Это будет последний выстрел в собственный народ.

Петру Порошенко, если уж он так много говорит о вере, следует помнить, что основная составляющая веры — это любовь к людям.

Второй мораторий — на продажу сельскохозяйственной земли.

Третий мораторий — на теневую продажу нашей газотранспортной системы.

Подробнее о каждом пункте в видео.