Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ЇХ ЗДАЛИ СВОЇ! 21-річний Влад і 20-річний Артем — ультрас «Зорі» 1, 5 року були в Луганському СІЗО з луганськими кримінальниками. Скуштували всі «принади» сумновідомого підвалу «МГБ»

«Кіборги — 2015» / Cyborgs — 2015:

Про те, що на їх підтримку відбуваються марші футбольних ультрас у різних містах України, Артем Ахмеров та Владислав Овчаренко дізналися лише через кілька тижнів. Хлопці були в Луганському СІЗО фактично в ізоляції, спілкуючись лише зі співкамерниками — луганськими кримінальниками.

21-річний Влад і 20-річний Артем — ультрас луганської «Зорі», чий фан-рух відомий міцною проукраїнською позицією. Тепер чорно-білий «двіж» знаменитий ще й тим, що двоє його активістів понад рік і два місяці просиділи в полоні «сепарів», не зламалися і були звільнені через великий обмін. Новий рік вони відзначали вже у вільній Україні, в Києві.

Бойовики з «МГБ ЛНР» схопили Влада й Артема 10 жовтня 2016 року. Хлопці кажуть, що «пасли» їх уже тривалий час. Можливо, видав і хтось з своїх. Приводів для арешту було чимало — Овчаренко й Ахмеров ще в 2013-14 роках охороняли луганський Майдан, вели сторінки «хунти» в соцмережах, спалили прапор «ЛНР» і виклали це в YouTube. Також Влад у День незалежності України сфотографувався з синьо-жовтим прапором на тлі стели «Я люблю Луганськ». Були й інші активності з патріотичними гаслами під носом у «сепарів».

Так звані «слідчі» «шили» хлопцям значно серйозніші провини — коригування вогню ЗС України, шпигунство на користь ГУР МОУ, допомогу ССО ЗСУ. «Зраду луганської батьківщини».

До так званого «суду» Влад і Артем скуштували всі «принади» сумновідомого підвалу «МГБ» — колишньої будівлі обласного СБУ.

ОБСЄ і Червоний Хрест на «підвал» і в СІЗО Луганська не допускаються. Тож міжнародні посередники не спроможні захистити чи навіть просто зафіксувати наявність українських в’язнів «ЛНР». А їх там залишається чимало, каже Влад, зокрема і таких, про яких у Києві не знають.

25 жовтня 2017 року «суд ЛНР» виніс рішення ув’язнити Овчаренка на 17 років строгого режиму, Ахмерова — на 13 років. Казенний адвокат лише кивав головою. Хлопці подали апеляцію, але це було смішно, адже апеляційного суду в «ЛНР» немає, каже Артем.

Після вироку вони залишалися в СІЗО, де було принаймні легше, ніж на підвалі. Іноді вдавалося подивитися телевізор.

Читай продолжение на следующей странице