Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Зачистка своїх: чи доведе МВС, що замах був не на Мосійчука?

З моменту вибуху біля телеканалу «Еспресо TV», у якому загинули дві людини, та постраждали ще троє – нардеп Ігор Мосійчук, політолог Віталій Бала та жінка, яка опинилась не в тому місці і не в той час – минуло півтора тижня, пише АНТІКОР.

Відтоді майже щодня у пресі згадується прізвище Мосійчука, та нові версії замаху на депутата, який у різні роки був активістом різноманітних націоналістичних партій та організацій. Ба більше: Мосійчук пов’язав замах на себе із нападом на вихідця з Чечні Адама Осмаєва, раніше звинуваченого в підготовці замаху на Володимира Путіна, і його дружину Аміну Окуєву. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко класично вважає, що подібні злочини – справа «рук Кремля». МВС розцінює замах на Мосійчука як теракт.

А втім, ще одна версія вибуху під телеканалом, яка пройшла у ЗМІ досить посередньо, це умисне вбивство екс-працівника МВС Михайла Морміля. У 2015 році він звільнився через скорочення. Після звільнення з відомства Михайло подав позов від себе і вимагав компенсації за погіршення здоров’я, отримане ним в результаті ДТП ще у 2009 році при виконанні ним посадових інструкцій в органах внутрішніх справ.

Як підкреслив в ефірі TalkShow на радіо «Вести» журналіст, автор програми «Назвичайні новини» Костянтин Стогній, Морміль не є випадковим перехожим у справі про вибух під телеканалом.

«Так говорять офіційні особи. Морміль – підполковник міліції, працював в юридичному департаменті. Він – єдиний і перший наразі на правах локомотива тягнув на собі питання грамотності звільнення людей по люстрації з органів внутрішніх справ. Він втратив здоров’я, і вимагав компенсацій. Його суд був би першим по відношенню до МВС, і це був би прецедент: на його прикладі тисячі людей отримали б компенсації. Він заявляв своїм друзям з «Титана», що за ним було встановлено стеження, і про те, що на нього хотіли здійснити замах. І тут раптом – «випадковий перехожий» , – резюмував журналіст Стогній.

З огляду на це, система не зацікавлена в тому, аби позов Морміля був задоволений.

Друзі, яким він дуже довіряв і ділився вагомою інформацією, стверджують: він побоювався за власне життя, розповідав про стеження за ним. Це не просто слова. Михайло фіксував номери автівок, які за ним стежили. Чи будуть перевіряти правоохоронці дану інформацію? З огляду на те, що ключовою розглядають версію замаху на Мосійчука, смерті якого хочуть у Москві, то всі інші версії слідству не вигідні.

Читай продолжение на следующей странице