Вторник, 7 июля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Життя українців повністю зміниться: головні нововведення грудня

Україна Сьогодні

 

В Україні з 1 грудня набудуть чинності безліч нововведень. Останній місяць 19 року буде одним з найбільш насичених в плані реалізації законопроектів. З першого дня зими підвищується прожитковий мінімум українців, проводиться перерахунок пенсій, вводяться електронні водійські права і входять в обіг нові монети. Про те, чого чекати українцям в останній місяць цього року – пише «Сьогодні».

 

Прожитковий мінімум

 

Українське законодавство передбачає збільшення прожиткового мінімуму з 1 грудня. Названі суми прожиткових мінімумів для різних груп:

для працездатних осіб з 2007 до 2102 грн;

для осіб, які втратили працездатність підвищили мінімум на 74 грн.

для дітей віком до 6 років додали 80 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років додали сотню грн.

Це призведе і до перерахунку пенсій. Мінімальна пенсійна виплата становитиме 1638 гривень. Відповідно, перерахують розмір виплат і для інших пенсіонерів, яких в Україні понад 11 млн. наступного разу уряд планує переглядати пенсії у квітні наступного року. Разом з тим збільшаться інші соціальні виплати, наприклад, мінімальний розмір аліментів для дітей віком до шести років зросте на 40 грн, а для дітей від шести до 18 років – на 50 грн.

 

Електронні водійські права

У міністерстві трансформації нещодавно заявили, що користуватися електронними водійськими правами можна буде вже в грудні. Відзначається, що додаток для запуску тестується і в перших числах грудня все буде готове до релізу. Але новинку представлять трохи пізніше.

 

Працювати нововведення буде за допомогою програми «Дія», яка розробляється Міністерством цифрової трансформації і МВС. Там можна буде сформувати електронний образ документів, завантажити на телефон і пред’являти в разі необхідності. Щоправда, не зможуть скористатися такою послугою водії з посвідченнями старого, радянського зразка, оскільки в базах даних має зберігатися електронне оцифроване зображення особи.

 

Нові монети та банкноти

НБУ нещодавно опублікувала фотографії нових банкнот і монет, які увійдуть в обіг з грудня 2019 року. Оновлення банкнотно-монетного ряду почалося ще в 2014 і крайнє нововведення є завершальним етапом.

 

З 20 грудня 19 року вводяться в обіг монети номіналом 5 грн, а в середині 20 року — монети номіналом 10 грн. Також з 20 грудня вводяться оновлені банкноти номіналом 50 грн, а вже з 25 лютого наступного року — банкноти номіналом 200 грн, які візуально будуть схожі на інші оновлені купюри.

 

Джерело: РБК — Україна

Loading...