Воскресенье, 18 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Автокефалія для України: рішення Константинополя відмовилась визнати ще одна церква

Сербська церква відмовилась визнати рішення Вселенського патріархату щодо рішення про надання автокефалії Україні. Відповідне рішення ухвалив Архієрейський собор Сербської православної церкви за підсумками собору, що відбувся у Белграді, пише 24 канал

Ним Сербська церква відмовилась відмовився визнати канонічність Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Під час собору у Белграді УПЦ КП і УАПЦ охрестили «розкольницькими групами України» і назвали рішення Константинопольського патріархату про їх визнання «канонічно необґрунтованим».

Як інформує прес-служба Сербської православної церкви, з українського питання вони навіть закликають провести Всеправославний собор.

Собор пропонує Константинопольському патріархату і всім іншим малим автокефальним православним церквам якомога швидше розглянути питання на Всеправославній раді, щоб підтвердити і зміцнити соборність та єдність,
– йдеться у рішенні собору у Белграді.

Що цікаво, свого часу Сербська православна церква оголосила неканонічними Чорногорську та Македонську церкви.

Після розпаду колишньої Югославії Чорногорська і Македонська церкви не отримали власних автокефалій, однак активно цього домагаються.

Рішення щодо надання Томосу для України може також означати для них шанс на здобуття власної автокефалії.

Loading...