Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Банк Росії готується до найгіршого сценарію: нафта впаде в ціні

Банк Росії готує економіку країни до чергового падіння. Цього разу в зв’язку зі зниженням ціни на нафту майже вдвічі.

Банк Росії в ризиковому сценарії розвитку економіки очікує поступового зниження цін на нафту з середини 2017 року до рівня близько 25 доларів за барель в середині 2018 роки. При цьому темпи зростання ВВП РФ будуть помітно нижче, ніж в базовому сценарії. Про це йдеться в доповіді регулятора про грошово-кредитну політику, повідомляє видання «Прайм«.

У попередній, березневій доповіді ЦБ в ризиковому сценарії припускав можливість зниження цін на нафту до 25 доларів за барель вже в кінці 2017 року і уповільнення ВВП РФ в цьому році.

Під впливом швидкого і помітного за масштабами зростання обсягів експорту нафти з Лівії і Нігерії, з одного боку, а також в умовах уповільнення економічного зростання в Китаї і значно більш слабкий попит на ринку енергоносіїв, з іншого боку, ціни на нафту будуть поступово знижуватися вже з середини поточного року і до середини наступного року досягнуть рівня близько 25 доларів за барель,
– йдеться в червневій доповіді Банку Росії.

«В результаті темпи економічного зростання складуться помітно нижче, ніж в базовому сценарії. При цьому уповільнення може початися вже з середини 2017 року», – вказує Банк Росії.

До слова, на момент розпаду СРСР ціна на нафту коливалася в районі 15-23 долари за барель. У 1998 році, коли в Росії розпочалася економічна криза, нафта коштувала трохи більше 12 доларів. В п’ятницю, 17 червня, ринок закрився на позначці 47,3 долари за барель нафти марки Brent.