Среда, 3 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Білорусь уже давно перетворилась на колонію Росії, – російський опозиціонер

Білорусь з усіх точок зору уже давно є не незалежною державою, а її лідера Олександра Лукашенка можна порівняти з російським губернатором, який нібито й має певні повноваження, однак все у державі керується з Кремля. Доливає олії у вогонь й те, що так звану білоруську еліту та тамтешній народ усе влаштовує. Про це заявив екс-депутат Держдуми РФ, російський опозиціонер Костянтин Боровий у коментарі ресурсу «Обозреватель» пише 24 канал

«Білорусь уже давно – не незалежна держава: економічно, політично, з військової точки зору, це просто частина території Росії – колонія. Зараз білоруський президент – це губернатор із особливим статусом. Він має право витрачати бюджет так, як йому заманеться, ніякі контрольні комісії не спостерігають за цим процесом. Він може робити все, що завгодно», – зауважив політик.

За його словами, Білорусь перестала бути незалежною державою у той момент, коли Лукашенко скасував вибори, а у формі авторитарної держави – це пов’язані речі.

«Усі його ігри з ЄС, очевидно, виводять на питання про дисидентів, про політичну опозицію, про відсутність чинних демократичних інститутів у Білорусі. Дуже суперечлива ситуація, будь-які його спроби почати загравати із Заходом одразу викликають якийсь політичний процес, починаються розмови про можливість використання Лукашенка як лідера опозиції, яка протистоятиме авторитарній Росії. Ось він і балансує», – підкреслив Боровий.

Водночас російський опозиціонер зазначив, що так звана політична еліта домовилася із білоруським лідером, «і це якась форма стабільності для них».

«Там структура майже повністю повторює радянський аналог, у СРСР усі структури було вбудовано в ієрархічну систему підпорядкування. Тобто для білоруської номенклатури це дуже серйозна втрата, дуже відносної, але незалежності. Крім того, народ Білорусі – навіть за того, що там є відсутньою економіка, вона – дуже слабка, дуже залежна від Росії, – влаштовує ця ситуація. Там досить низькі ціни, стабільні зарплати та пенсії, хоч і не високі», – підсумував експерт.

 

Loading...