Суббота, 17 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Екс-канцлер Німеччини різко відповів США через «Північний потік-2»

Екс-канцлер Німеччини, а також глава ради директорів російської «Роснафти» Герхард Шредер вважає, що США здійснюють тиск на «Північний потік-2» через свої енергетичні інтереси Європі.  Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt пише 24 канал

Німецький політик вважає, що Вашингтон хоче сам постачати газ до Німеччини.

Вони роблять це не з любові до України, а оскільки самі хочуть постачати газ до Німеччини — скраплений газ гірше за якістю і при цьому дорожче, ніж той, який постачають трубопроводом,
– стверджує він.

Шредер наголошує, що Берлін не повинен дозволяти США визначати, з ким можна торгувати, а з ким – ні.

«Іран, Китай, Росія — якщо так піде і далі, то нам вже ні з ким не можна буде мати економічні взаємини. Для залежної від експорту країни, якою є Німеччина, це неприйнятно. При всій повазі і при всій дружбу потрібно американцям це сказати», – зазначив політик.

Екс-канцлер наголосив, що не має антиамериканської позиці. Однак, за його словами, метою зусиль в області зовнішньої політики було домогтися відносної незалежності від США і зберегти її.

До слова, Герхард Шредер є главою Ради директорів російської компанії ПАТ «НК «Роснафта» з 29 вересня 2017 року.

До слова, США наголошують на своїй різкій позиції щодо «Північного потоку-2». Так, посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку будівництва газопроводу «Північний потік-2». Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації. Окрім того, 19 грудня у Сенаті США представили проект резолюції з вимогою до президента Дональда Трампа протидіяти агресії Російської Федерації на морі та протистояти побудові газопроводу «Північний потік-2».

Loading...