Суббота, 15 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Екс-посол США назвав причини, чому «Північний потік-2» може зірватися

Газопровод «Північний потік-2», який прокладають з РФ у Німеччину через Балтійське море в обхід України, має багато перешкод, тому він може не завершитися.  Таку думку посол США в Україні (2003-2006) Джон Гербст повідомляє 24 канал з посиланням на «Прямий».

За його словами, є декілька причин, чому проект буде нереалізований. По-перше, Білий дім під керівництвом Дональда Трампа проти.

Мені здається, що позиція адміністрації наступна Вони хочуть в першу чергу, щоб Берлін вирішив відмовитися від цього проекту. Якщо Берлін не готовий піти на це, вони хочуть, щоб Євросоюз, Єврокомісія попередила здійснення цього проекту, призупинила. І якщо так не піде, я думаю, що, напевно, адміністрація, врешті-решт, піде на санкції, щоб зупинити,  – сказав Джон Гербст.

По-друге, Аннеґрет Крамп-Карренбауер, яку вважають наступницею Меркель, виступала із заявою, що цей проект не в німецьких інтересах, але, напевно, все-таки буде цей проект здійснювати.

Це не вислів лідера, який готовий наполягати на тому, що цей проект може бути завершений, – заявив екс-посол США в Україні.

За словами Гербста, третій момент полягає у тому, що до цього проекту у Європі зростає опозиція.

«Фірми-партнери проекту нервують. Ми знаємо, що Данія не дала добро на використання її території. Адвокати для проекту кажуть, що проект — це тільки трубопровід під Балтійським морем. Але насправді цей проект не існує без трубопроводу на російській землі. І належить росіянам під санкціями. Тому ті, які беруть участь в цьому проекті, насправді є партнерами людей під санкціями. І, звичайно, за нашим законом, це означає, що вони повинні бути під санкціями. Тому ризик для партнерів у цьому проекті досить великий», – сказав посол США в Україні Джон Гербст.

 

Loading...