Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Гучне вбивство: кривавий слід веде до Путіна

Спецслужби вказують, що фігуранта «справи Магнітського» могли вбити «за прямим наказом Путіна»

Російського фінансиста і інформатора у справі юриста інвестфонду Hermitage Capital Сергія Магнітського Олександра Перепеличного «швидше за все, вбили за прямим наказом Путіна або людей, близьких до нього». Відповідну доповідь британським спецслужбам передало управління директора Національної розвідки США.

Про це повідомляє BuzzFeed. Конгрес США в 2015 році попросив американські спецслужби скласти доповідь щодо «використання Росією політичних вбивств в управлінні державою». Джерела стверджують, що «з високою часткою впевненості можна говорити про вбивство Перепеличного за наказом Кремля».

У Національній розвідці і ЦРУ не дають коментарів з цієї теми через високий рівень секретності. Джерела констатують, що Кремль в останні кілька років активізувався і його зусилля спрямовані на ліквідацію ворогів за кордоном.

Британський уряд замовчує про ці факти, оскільки не хоче розпалювати дипломатичну напруженість з Росією і зацікавлений в збереженні потоку російських інвестицій. Французькі спецслужби також неодноразово скаржилися на британську владу, які регулярно перешкоджали розслідуванню.

Інформатор спецслужб у справі Магнітського Олександр Перепеличний переїхав до Лондона в 2010 році. Він помер в 2012 році від серцевого нападу під час пробіжки і цю смерть спочатку порахували природною.

«Повний і детальний діапазон тестів на токсикологію не знайшов нічого підозрілого в його системі, і не було ніяких доказів того, що в його смерті була будь-яка участь третьої сторони», — резюмували поліцейські.