Понедельник, Август 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Керівник «Белсату» назвала голову «Репортерів без кордонів» «корисним ідіотом» через його реакцію на справу Бабченка

Керівник білоруського видання «Белсат» Агнешка Ромашевська-Ґузи назвала голову «Репортерів без кордонів» Крістофа Делюара «корисним ідіотом» через його реакцію на справу із інсценованим вбивством журналіста Аркадія Бабченка. Її слова наводить «Белсат» , передає АНТИКОР.

Раніше керівник організації «Репортери без кордонів» заявив, що вважає спецоперацію СБУ маніпуляцією і новим кроком в інформаційній війні. Делюар підкреслив: «Сумно, що українські спецслужби гралися з правдою, незалежно від причини».

«Що за неймовірний ідіот! Багато часу зайняло б обговорення всього, що він сказав в інтерв’ю на тему спецоперації і інсценованого вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко… Але, найважливіше в цьому — це тактика поведінки журналіста, життя якого знаходиться під загрозою (він повинен, розумієте, найняти охорону або сховатися в селі, щоб залишитися досить етичним). Ніколи, ніколи не можна посприяти в затриманні замовника якимось державним службам. А ще про те, що етичний журналіст не може кидати фальшиві звинувачення Росії про якесь вбивство, тому що фактично вбивство не відбулося», — обурилася Ромашевська-Ґузи.

Також правозахисна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ) заявила, що «розслідує цю безпрецедентну ситуацію» і вимагає пояснень від української сторони.

«Під час гірших моментів Майдану, на початку війни на Донбасі я намагалася зацікавити міжнародні журналістські організації (в тому числі Center for Protection of Journalists, який так роздратований справою Бабченка, «Репортерів без кордонів», EFJ) питаннями постраждалих, а потім викрадених українських журналістів на Донбасі. Це було важче, ніж дробити камені голими ногами. Скажімо собі щиро і жорстко: нікого взагалі не цікавила доля тих диких «аборигенів»», — нагадала кервіник «Белсату».

«І зараз ці фарисеї вчать людей, чиїм життям загрожує реальна небезпека, як вони себе повинні вести. Я прошу душу Еріка Блера (Джорджа Оруела), якщо вона все це бачить, щоб дала мені витримки в боротьбі з корисними ідіотами. Вони набагато небезпечніші, ніж черги з автоматичної зброї і мінометні залпи. У свою чергу, це окреме і складне мистецтво: відрізнити підлість від дурості», — додала вона.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Керівник «Белсату» назвала голову «Репортерів без кордонів» «корисним ідіотом» через його реакцію на справу Бабченка