Суббота, Октябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Майдан для Путіна: тисячі росіян вийшли на протести

Навальний закликав своїх прихильників вийти на мітинг, а влада оголосила, що подібні дії «суперечать закону»

У більшості російських міст сьогодні відбуваються масові мітинги, які напередодні анонсував опозиціонер Олексій Навальний.

Першими почали збиратися на акції протесту мешканці Алтаю, Татарстану, Сибіру і Далекого Сходу. Щонайменше 11 осіб затримала поліція на мітингу у Владивостоці. Згодом прибічники Навального заполонили вулиці Барнаула.

У Казані мітингувати почали з самого ранку – о 7:00 в центрі зібралися близько чотирьох сотень людей, а організатора акції затримали. Неспокійно і в російській столиці – учасників акції зустріла спецтехніка та десятки поліцейських.

За кілька годин поліція російської столиці звернулася до мітингувальників, адже напередодні правоохоронці отримали попередження, що нібито на вулиці Тверській заплановані «провокаційні дії до Дня Росії».

Об 11:00 московська мерія втрутилася в акцію, і протести на проспекті Сахарова скасували.

Майже за годину до учасників акції приєднався російський політик, керівник громадського руху «Союз Правих Сил» Леонід Гозман, який передбачив масові затримання перехожих найближчим часом.

Підготувалися до арештів протестувальників і в Санкт-Петербурзі.

По обіді мітинги почалися в Єкатеринбурзі, Оренбурзі, Володимирі, Уфі, Пензі, Саранську, а о 12:00 закінчилися протести в Сибіру та на Далекому Сході. На цей момент затримали щонайменше 20 осіб у Владивостоці, ще дев’ять – у Благовєщенську та двох – у Новосибірську.

Незадовго після цього Навальний закликав своїх прихильників все-таки вийти на Тверську, а влада оголосила, що подібні дії «суперечать закону».