Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Медведєв погодився жити як в СРСР

Санкції для Росії не є питанням життя і смерті, Радянський Союз жив під ними десятиліттями. Як пише сайт «Сьогодні» , про це заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв за підсумками переговорів зі своїм бельгійським колегою Шарлем Мішелем, передає ТАСС.

«Не ми ці санкції почали вводити, і не нам припиняти їхню дію», – сказав Медведєв. За словами прем’єра, СРСР десятиліттями жив в умовах санкцій, «і нічого».

Відмова від санкцій – взаємовигідна справа, але Росія не повинна переконувати партнерів скасовувати обмеження, їй це непотрібно, вважає Медведєв. «Якщо це потрібно нашим європейським колегам, вони самі повинні з цією ініціативою вийти, – пояснив глава уряду. – Не хочуть – ми будемо жити й надалі з санкціями».

Проте Медведєв певен, що в санкціях немає нічого хорошого. Вони сповільнюють розвиток як Росії, так і Європи. Загальний обсяг втрат Євросоюзу від заборон прем’єр оцінив в 100 мільярдів євро.

Глава уряду також заявив, що відносини Росії і ЄС «абсолютно деградували». Уже кілька років немає відносин між Європейською комісією та урядом Росії, не кажучи вже про саміти на найвищому рівні. «Це ні до чого доброго не призводить. Ми не можемо обговорювати найскладніші питання сучасного порядку денного», – певен Медведєв.

Раніше Медведєв заявив, що російська влада не розглядає можливість військових заходів у відповідь на економічні санкції США.

Нагадаємо, що минулого місяця Дмитро Медведєв оголосив свій прогноз, що в найближчі шість років санкції країн світу проти Росії тільки посиляться.

Крім того, навесні, коли США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 чиновників і 12 компаній, прем’єр Росії запропонував ввести обмеження для американських товарів.