Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

На мітингах у Росії хапають людей, затримали навіть гігантську гумову качку

Про це «Дождю» повідомили в «ОВД-Інфо».

У Петербурзі затримали більше 300 учасників аналогічної акції, яка проходила на Марсовому полі без узгодження з міською владою.

Про це повідомляє видання «Фонтанка» з посиланням на співрозмовників в уряді Петербурга.

У Петербурзі також «затримали» гігантську гумову качку.

Як відомо у фільмі-розслідуванні фонду опозиціонера Олексія Навального про статки російського прем’єра Дмитра Медведєва фігурував «будиночок для качечки», знайдений на його дачі.

Як повідомляє «Радіо Свобода», співробітники ОМОНу розганяють не тільки неузгоджені з владою мітинги, але і дозволені.

Учасники акцій скандують «Ганьба» і «Росія буде вільною». На адресу силовиків протестувальники кричали «Поліція з народом», а при жорстких затриманнях — «Фашисти!».

Відомо про затримання опозиціонерів Іллі Яшина та Олексія Навального.

Пряму трансляцію з вулиць Москви веде телеканал «Дождь». У той же час державні телеканали нічого не повідомляють про акції протесту.

У поліції також заявили, що їх співробітники «діють у суворій відповідності з законом».

З такою заявою виступив глава департаменту регіональної безпеки і протидії корупції мерії Москви Володимир Черніков.

«Учасники несанкціонованого заходу поводяться неадекватно, — заявив Черніков. — Вони просто підставляють тих людей, які прийшли в День Росії на Тверську вулицю відзначити свято», — цитує Чернікова російський «Інтерфакс».

Як повідомлялося, в 12 червня відзначається День Росії. У 145 містах РФ проходять акції проти корупції.

У Норильську, за даними «Радіо Свобода» затримано щонайменше 10 осіб. Мітинг проти корупції раніше був дозволений міською владою. У розгоні брали участь місцеві казаки.

У Владивостоку, на привокзальній площі, було затримано не менше 20 учасників неузгодженого мітингу. Один з них — координатор місцевого штабу Навального Юрій Кучин. Його оштрафували на 20 тисяч рублів за неузгоджену акцію. Активіст заявив, що навмисно зупинився в готелі, а не вдома, щоб уникнути затримання. Між демонстрантами і козаками сталася бійка, в неї втрутився ОМОН. Кількох активістів побили.

У Казані, де акція була узгоджена, затримано щонайменше четверо демонстрантів, в тому числі – організатор мітингу. Серед затриманих також неповнолітня учасниця акції. На неузгоджену мітингу в Благовєщенську було затримано 9 осіб.