Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Обшуки у консульстві: росіяни тікають з торгпредставництва у Вашингтоні

Торговельне представництво РФ у Вашингтоні зачинене, а в генконсульстві в Сан-Франциско пройдуть обшуки

Про це повідомляють російські ЗМІ і прес-служба МЗС РФ, пише Politeka.

Торгпредставництво на Коннектикут-авеню вже зачинене для відвідування і звідти вивозять речі.

Охорона на дзвінки не відповідає, але як сказав один з тих, хто був за огорожею: «Звертайтеся в посольство, там є прес-служба».

Журналісти бачили, як біля входу будівлі періодично з’являються люди, а на ганку стоять дві вантажівки з дипломатичними номерами посольства РФ. Там же у дворі лежать великі коробки.

Водночас, як повідомили в МЗС, 2 вересня американські спецслужби мають намір провести обшук у генконсульстві в Сан-Франциско, включаючи квартири співробітників дипмісії.

«Американські спецслужби планують 2 вересня провести обшук в Генеральному консульстві в Сан-Франциско, в тому числі в квартирах співробітників, які проживають в його будинку і мають імунітет, для чого наказали, щоб вони і їхні родини, включаючи малолітніх і навіть грудних дітей, на 10-12 годин покинули займані приміщення», – поскаржилася речник відомства Марія Захарова.

Вона також впевнена, що ці дії США можна вважати «вторгненням до консульської установи та житла дипломатичних працівників, причому їх самих виставляють геть, щоб не заважали агентам ФБР».

Також, на її думку, американська влада таким чином створює загрозу для безпеки російських громадян.

Нагадаємо, влада США зажадала закрити консульство Росії у Сан-Франциско.

У Держдепартаменті повідомили, що обидві країни залишаться з трьома консульствами. Вашингтон готовий на «подальші заходи», але закликає відмовитися від подальших дій, додали в Держдепі.