Вторник, 13 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Передача Курил Японії: в США зробили заяву

США не мають наміру розгортати війська на островах південної частини Курил у разі їх передачі Японії. Про це заявив у середу на прес-конференції в Токіо командувач збройними силами Сполучених Штатів в Японії генерал-лейтенант Джеррі Мартінес, передає Сьогодні з посиланням на ТАСС.

«На цьому етапі, — сказав він, – у США немає планів розміщувати там війська. Ми сподіваємося на конструктивну дискусію між Японією і Росією».

1 січня прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе в телевізійному інтерв’ю заявив, що розгорнуті в країні збройні сили США вкрай важливі для забезпечення миру і безпеки на Далекому Сході. За його словами, вони не ворожі Росії. Абе повідомив, що викладав цю позицію на переговорах з президентом РФ Володимиром Путіним.

Російська сторона раніше заявляла, що тема союзницьких зобов’язань Токіо важлива в контексті обговорення мирного договору між Москвою і Токіо. Як повідомляли японські ЗМІ, Абе під час переговорів із Путіним запевняв, що в разі можливої передачі японській стороні частини південних Курильських островів там не розмістять військові бази США.

На зустрічі в Сінгапурі 14 листопада лідери двох країн домовилися про активізацію російсько-японських переговорів про укладення мирного договору на основі Спільної декларації від 19 жовтня 1956 року. У ній було припинено стан війни між двома державами, відновлені дипломатичні і консульські відносини. У дев’ятій статті декларації радянський уряд погодився передати Японії острова Шикотан і низку прилеглих дрібних незаселених островів з умовою, що фактичний їх перехід під контроль Токіо буде проведений після укладення мирного договору. Декларація ратифікована парламентами обох держав 8 грудня 1956 року.

Loading...