Воскресенье, 17 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Путін і Трамп можуть провернути «велику угоду» не на користь України – експерт

Чим довше затягується російсько-українська криза, тим складніше стає реалізація Мінських угод. І якщо ситуацію з російською агресією не вирішать між собою Київ і Москва, то президент США і Росії можуть влаштувати «велику угоду», і вона буде не на користь України. Таку думку висловив в коментарі сайту «Сегодня» науковий співробітник Програми з вивчення Росії та Євразії, Chatham House (Сполучене Королівство) Матьє Булег.

За його словами, Мінські угоди-2 під загрозою оголошення мертвими через відсутність нового поштовху і чітко визначених шляхів, російські та українські позиції є непримиренними, тому варіантів для розв’язання кризи залишається небагато.

«Як би Захід не намагався домогтися компромісу, саме Київ і Москва повинні вирішити це питання. В іншому випадку, буде розроблена «велика угода» між президентами Трампом і Путіним, яка буде мати важкі наслідки для України. На жаль, час грає не на користь України. З плином років пам’ять західних громадян про характер російської агресії буде стиратися. Те ж саме стосується і готовності збільшувати підтримку України. Західні і міжнародні партнери повинні відновити свою прихильність Україні і підтримку її територіальної цілісності не тільки на окупованому Донбасі, а й в Криму і в Азовському морі», – сказав Булег.

Експерт зазначив, що тиск на Москву не тільки потрібно зберегти, а й було б кроком вперед його посилення. Особливо актуально це в контексті президентських і парламентських виборів в Україні, і, ймовірно, російського втручання в цей процес.

Як раніше розповідав міністр з питань тимчасової окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, Україна через війну з Росією стала прикладом для світу. Захід активно вивчає досвід російсько-українського конфлікту – як у військовому плані, так і в гібридному, зазначив він.

Loading...