Среда, 27 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Путін може надати Мадуро військову допомогу, – експерт

У Венесуелі не державний переворот, а політична боротьба не політичними методами. Чим закінчиться – невідомо. Але ця країна важлива для США, а також Китаю і Росії, яка може надати Венесуелі військову підтримку.  Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт «Майдану Закордонних Справ» Олександр Хара.

За словами дипломата, для США Венесуела важлива, оскільки це питання їхньої національної безпеки в цьому регіоні. Там раніше був режим Уго Чавеса, а тепер Мадуро, який за своєю суттю антиамериканський і створює загрозу воєнного і не воєнного характеру. Це торгівля зброєю, наркотиками і людьми. Режим Мадуро призвів до того, що 10% жителів Венесуели виїхали за останні кілька років. Плюс розповсюдження комуністичної ідеології.

За останні 10-15 років Венесуела була лідером із купівлі озброєння у всій Латинській Америці. Спочатку Росія була найбільшим постачальником зброї до Венесуели. Але останні кілька років пальму першості перебрав Китай. Через Венесуелу Китай розширює свою присутність у Латинській Америці. І це не може не турбувати США. Росія для США – тактичний супротивник, а от Китай – стратегічний, – наголошує Хара.

Як зауважує експерт, Венесуелу активно підтримує Росія у фінансовому плані, але ще більше Китай. Інвестиції КНР складають 63 мільярди доларів. Російські інвестиції – десь 7 мільярдів. І Путін пообіцяв Мадуро ще шість мільярдів у нафтовидобувну галузь.

Чим закінчиться протистояння у Венесуелі – не відомо. Але враховуючи російські інвестиції і бажання Кремля бути геополітичним гравцем, Путін може надати Мадуро військову допомогу. США до цього не готові і не стануть втручатися у військовому плані. Можливі санкції. США купують більшу частину нафти Венесуели, і санкції призведуть до того, що країна в економічному плані зникне. Але є Китай – найбільший тримач зовнішнього боргу Венесуели. Фактично володар Венесуели. Навряд чи КНР захоче втратити ці активи. Хоча і далі вкладати гроші – безглуздо, – вважає Олександр Хара.

Loading...