Воскресенье, Ноябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Путін присвоїв частинам своєї армії назви українських міст

6-й танковий полк російської армії отримав почесне найменування «гвардійський Львівський», 68-й танковий полк – «гвардійський Житомирсько-Берлінський», а 163-ій танковий полк – «гвардійський Ніжинський». Як передає Українська правда, президент Росії Володимир Путін підписав укази про присвоєння почесних найменувань цілій низці частин російської армії 30 червня – і вони вже набули чинності, повідомляє РБК.

В указах сказано, що почесні найменування присвоєно різним частинам «із метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Вітчизні та вірності військовому обов’язку».

Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст в роки т.зв. «Великої вітчизняної війни».

Зокрема, почесне найменування «Житомирський» було присвоєно 93-й окремій танковій бригаді, на базі якої пізніше було створено 68-й полк, «в ознаменування здобутої перемоги і відзнаки у боях за визволення міста Житомир».

Такий наказ підписав ще верховний головнокомандувач Йосип Сталін 1 січня 1944 року. Після розпаду СРСР 68-й полк було розформовано, але в 2017 році відтворено.

Також низці частин російської армії було присвоєно почесні найменування, що включають у себе назви міст Білорусі – Вітебська (90-а гвардійська танкова Вітебсько-Новгородська дивізія), Кобрина (856-й гвардійський самохідний артилерійський Кобринський полк), Слонима (102-й механізований Слонімсько-Померанський полк).

381-й гвардійський артилерійський «Варшавський полк» названо на честь столиці Польщі.

Крім того, 400-й самохідний артилерійський полк отримав почесне найменування «Трансільванський», 144-й мотострілецька дивізія стала гвардійською Ельнінською, 150-га мотострілецька дивізія – Ідріцько-Берлінською, а 933-й зенітний ракетний полк – Верхньодніпровським.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB