Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Росія отруїла Скрипалів: США, Франція, Німеччина і Канада виступили єдиним фронтом

США, Франція, Німеччина і Канада погодилися з доводами британської сторони в тому, що російська влада «майже напевно» причетна до отруєння в Солсбері. У їхній спільній заяві, поширеній перед засіданням Ради Безпеки ООН, говориться, що отруєння Сергія Скрипаля та його дочки «з великою часткою ймовірності» було санкціоновано на рівні уряду Росії. Як передає «Знай.ua» , про це повідомляє Sky News.

«Ми, лідери Франції, Німеччини, США, Канади і Великобританії, знову підтверджуємо наш обуренні в зв’язку із застосуванням в Солсбері 4 березня нервово-паралітичного речовини, відомого як» Новачок «, — йдеться в заяві прем’єр-міністра Британії Терези Мей, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента США Дональда Трампа і прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Лідери п’яти країн ще раз висловили обурення атакою в Солсбері, вітали прогрес в розслідуванні і закликали всіх, хто володіє будь-якою інформацією, звернутися до британської влади.

«Ми повністю згодні з висновками Британії, що обидва підозрюваних є офіцерами ГРУ», — наголошується в заяві.

Зазначимо, сьогодні, 6 вересня, заступник міністра внутрішніх справ з питань безпеки Великобританії Бен Уоллес заявив, що в кінцевому рахунку відповідальність за отруєння колишнього агента ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в англійському місті Солсбері несе президент Володимир Путін.

Британська прокуратура заявляє, що слідство надало достатньо переконливі докази для пред’явлення звинувачення двом росіянам, які, за словами прем’єр-міністра Терези Мей, є співробітниками ГРУ — російської військової розвідки.


Великобританія скликала Радбез на четвер, 6 вересня. Росія є постійним членом Ради безпеки ООН, тому її представник буде присутній на цьому засіданні, також як і найближчі союзники Великобританії — США і Франція.

Британські дипломати в присутності російської сторони сьогодні проінформують Радбез ООН про двох громадян РФ, підозрюваних в замаху на Сергія Скрипаля та його донька.