Російський «Перший канал» прибрав з головних новин «улюблену ведучу Путіна»

Як передає АНТИКОР, Андрєєва перестала вести основний вечірній випуск новин «Время».

На російському «Першому каналі» з ефіру прибрали ведучу програми «Время» Катерину Андрєєву. Замість неї найрейтинговіший випуск новин РФ о 21:00 відтепер веде Кирило Клейменов. Він — заступник гендиректора каналу, курирує інформаційні програми.

Джерела зазначають, що 56-річна Андрєєва невдовзі взагалі може перестати бути обличчям новин «Першого каналу», передає «Російська служба ВВС». Зміна ведучого відбулася за місяць до президентських виборів у Росії.

У прес-службі «Першого каналу» підтвердили, що Андрєєва більше не веде основний випуск новин. Мовляв, це тимчасово. Вона залишається провідною на регіональних «орбітах» і в суботньому випуску. Джерело, близьке до керівництва телеканалу, запевняє, що Клейменов вестиме «Время» як мінімум до президентських виборів 18 березня 2018 року.

На телеканалі знайшли виправдання заміні ведучого – мовляв, з 19 лютого, програма змінила студію.

«Сьогодні програма «Время» почне виходити з нової студії, оснащеної найсучаснішими технологіями, які з’являться на вітчизняному телебаченні вперше. Зміни в студії змінять і роботу ведучих — тепер вони можуть не просто повідомляти новини, а й взаємодіяти з графікою, переміщаючись студією. Запуск нової складної технології взяв на себе шеф новин «Першого каналу» Кирило Клейменов, саме він буде вести перші випуски програми «Время» на європейську «орбіту», — заявила представник телеканалу.

Катерина Андрєєва та інший ведучий Віталій Єлісєєв, які зараз по черзі ведуть вечірній випуск, випробують нову студію в ефірі «на інші часові пояси», а також вийдуть в ефір з суботніми випусками «Время».

Увечері в понеділок вийшов перший випуск «Время» з ведучим Клейменовим. Студія справді виглядає інакше: так, у ведучого є новий екран на столі. Але більшу частину випуску диктор сидить — так само, як і його попередники.

Нагадаємо, Андрєєва стала ведучою програми «Время» понад 20 років тому, 1997-го, і відтоді є одним з облич телеканалу. Про заміну Андрєєвої в ефірі чутки ходили вже кілька останніх місяців. І зміна студії – лише одна з причин. Інша — складні стосунки з гендиректором телеканалу Костянтином Ернстом. 2009-го ЗМІ повідомляли, що він уже хотів звільнити Андрєєву. «Однак, коли інформація дійшла до Володимира Путіна, то він скасував ці рішення і все було повернуто на круги своя. Андрєєва його улюблена ведуча, — стверджує джерело. — Тепер Путін прихворів і зайнятий виборами, мабуть, на «Першому» вирішили, що зараз можна повернутися до цього питання».

Свого часу ведуча пропагандистських прокремлівських новин Андрєєва стала інтернет-мемом: «Є така професія – брехати щовечора».

Кирило Клейменов теж був провідним ведучим новин, але від 2003 року займає одну з керівних посад на каналі. При цьому в особливих випадках він сідає в крісло ведучого. Так, 1 січня 2018-го, в день 50-річчя створення програми «Время» в гості програми, ювілейний випуск який вів Кирило Клейменов, прийшов Володимир Путін. Він назвав «Время» еталоном надійності та сказав, що програму завжди дивилися і дивляться з інтересом не тільки в Росії, але і за кордоном.

Отримуй важливі новини зручно — підписуйся на телеграм-канал НОВИНИ.

Російський «Перший канал» прибрав з головних новин «улюблену ведучу Путіна»