Вторник, 22 сентября, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Туреччина дала США важливу обіцянку по російських С-400

Туреччина буде вживати необхідних заходів, щоб використовувати придбані у Росії ЗРС С-400 без шкоди для американських винищувачів п’ятого покоління F-35, які республіка закуповує у США. Про це повідомило джерело в Міністерстві закордонних справ Туреччини, передає Сьогодні, посилаючись на ТАСС.

«В ході наших переговорів з США ми повідомили їм, що системи С-400 будуть використовуватися незалежно від систем НАТО, а також в такому ключі, щоб забезпечити збереження чутливої інформації про F-35. У зв’язку з цим ми будемо вживати всіх необхідних заходів» , – сказало джерело.

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що турецька влада готова допустити американських технічних експертів до вивчення зенітних комплексів С-400, які Росія поставить Туреччини в наступному році. Таким чином, Анкара хоче вирішити занепокоєння Пентагону, пов’язане з американо-турецьким військовим співробітництвом.

Саме Туреччина є ключовим партнером в програмі США по створенню винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35, розроблених, щоб обходити С-400. Так, 10 турецьких компаній отримали від США замовлення на 12 млрд доларів з виробництва ключових компонентів для літака, включаючи фюзеляж і шасі.

З огляду на те, що метою російських комплексів С-400 є, здебільшого, американські і коаліційні літаки, чиновники в США висловили занепокоєння тим, що новітні технології винищувача F-35 «можуть бути скомпрометовані і використані для поліпшення системи протиповітряної оборони Росії», стверджують джерела видання.

Раніше ми вже писали, що США вважають придбані Туреччиною російські зенітні ракетні системи С-400 загрозою для винищувачів п’ятого покоління F-35, в зв’язку з чим Вашингтон може ввести санкції на адресу Анкари.

Loading...