Воскресенье, 12 июля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

У Конгресі США хочуть почути виступ Зеленського

Співголови Конгресового українського кокуса звернулися до спікера Палати представників США Ненсі Пелосі з ініціативою запросити президента України Володимира Зеленського виступити на спільному засіданні американського Конгресу.  Про це йдеться в офіційному листі законодавців, який отримав в своє розпорядження «Укрінформ», пише сайт «Сьогодні»

«Як співголови двопартійного Українського конгресового кокуса, ми з повагою закликаємо вас запросити президента України Володимира Зеленського на спільне засідання Конгресу», – наголошується в листі.

При цьому нагадується, що Зеленський повинен відвідати США на запрошення Білого дому. «Ми вітаємо цю взаємодію на високому рівні і просимо Конгрес подати руку дружби новообраному президенту шляхом такого запрошення», – говориться в документі.

Члени Конгресу США відзначили, що перед Україною продовжують стояти серйозні виклики. У зв’язку з цим пригадується боротьба з російською агресією, протидія успадкованої корупції, забезпечення економічного зростання і процвітання українського народу.

«Росія дійсно має намір посилити свою агресію, про що свідчить незаконний арешт 24 українських моряків і трьох військово-морських суден у водах Керченської протоки. В цей небезпечний для України і світу час Конгрес повинен посилити взаємодію з нашим близьким союзником, коли йому загрожують такі виклики» , – наголошується в листі американських законодавців.

Водночас підкреслюється, що запрошення глави української держави могло б сприяти посиленню взаємодії на таких ключових напрямках як антикорупційна політика, демократичні реформи, кібер і військова безпека, ветеранські справи, енергетична незалежність, сприяння збалансованої гендерної політики.

«Запрошення президента Зеленського на спільне засідання Конгресу стане потужним символічним меседжем Кремлю: американський народ стоїть пліч-о-пліч з українським народом», – наголошується в зверненні американських законодавців.

Лист підписали члени Конгресу США Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік, Анді Харріс і Майк Квіглі.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що його візит в США може відбутися цього літа.

В середині червня спеціальний представник США з питань України Курт Волкер повідомив, що точна дата візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона поки не визначена.

Loading...