Воскресенье, 16 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

У Росії вирішили, що їм вже не треба повертатися у ПАРЄ

На думку голови Держдуми РФ В’ячеслава Володіна, нові міжнародні формати успішно заміщають Парламентську асамблею Ради Європи, де не бажають обговорювати складні теми та нав’язують свою точку зору. Володін наголошує, що Росії немає сенсу повертатися до ПАРЄ, оскільки вона орієнтується на нові міжнародні платформи, передає російська «Парламентська газета», пише Главком

«Уже з’явилися нові цікаві майданчики, наприклад, рада спікерів країн Євразії, яка у цьому році пройде в Астані», — зазначив політик.

Володін наголосив, що ПАРЄ «більше не викликає довіри у Росії».

«У ПАРЄ зараз говорять — ми можемо повернути вам право голосу, але в обмеженому вигляді. Про яку довіру тут може йтися? Сьогодні рішення в Асамблеї приймається більшістю голосів з числа тих, хто присутній у залі. Сорок осіб можуть позбавити права голосу цілу країну при чисельній кількості Асамблеї — 324 людини! Цим ПАРЄ себе і дискредитувала. Асамблея повинна давати можливість заявляти свою позицію кожній країні. А сьогодні там бояться, що ми взагалі щось можемо сказати», — зазначив Володін.

Російський політик згадав і про регламент Асамблеї.

«Якщо регламент Асамблеї не буде змінений, то нам немає сенсу брати участь в цій структурі і перераховувати на її потреби великі кошти, у вигляді внесків», — заявив політик.

Володін також наголосив, що Росія входить до першої трійки країн, які платять найбільше внесків у ПАРЄ.

Нагадаємо, що більшість членів української делегації в ПАРЄ підтримують кандидатуру колишнього прем’єра Литви Андрюса Кубілюса на виборах генерального секретаря Ради Європи,

Раніше у Раді Європі озвучили дедлайн для висунення кандидатів на посаду генсека.

Вибори нового генерального секретаря повинні пройти у червні цього року.

Чинний голова організації норвежець Турбйорн Ягланд перебуває на цій посаді протягом двох п’ятирічних термінів із вересня 2009 року.

Як зазначають у дипломатичних колах, Росія, що порушила усі норми міжнародного права, Європейську конвенцію з прав людини, веде збройну агресію проти України, нині активно намагається проводити роботу з країнами-членами РЄ щодо обрання зручного та лояльного до Кремля генерального секретаря.

Loading...