Четверг, Ноябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

У Росії знайшли винних у пошкодженні ракети «Союз»

фото AFP

Комісія «Роскосмосу» і слідчі встановили ймовірних винуватців у пошкодженні датчиків ракети-носія «Союз-ФГ», що могло стати причиною аварії 11 жовтня. До кінця тижня буде надана доповідь про причини аварії. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на джерело на Байконурі, передає СЬОГОДНІ.

Прізвища складальників, причетних до інциденту, були вказані в журналах, вилучених слідством. У цих журналах містяться дані про всі операції, які проводилися з ракетою з моменту прибуття на космодром.

«З виною конкретних співробітників розбираються. Винен не тільки той, хто щось безпосередньо зробив не так, а також і його керівник, і контролери – їхнє завдання було не допустити неправильних дій», – заявили журналістам чиновники, що мають відношення до розслідування.

Раніше експерти, які беруть участь в розслідуванні, заявляли, що аварія сталася через помилку під час кріплення бічних блоків до другого ступеня ракети-носія за допомогою підйомного крана. Через аварію було тимчасово припинено пуски російських «Союзів» до Міжнародної космічної станції.

Раніше стало відомо, що під час запуску корабля «Союз МС-10» сталося аварійне відключення двигунів другого ступеня, внаслідок чого довелося здійснити аварійну посадку. Після аварії члени екіпажу – росіянин Олексій Овчінін і американець Нік Хейг – приземлилися в степи Казахстану і вже вийшли на зв’язок з космодромом «Байконур», з якого вилетіли.