Вчені з’ясували, хто виживе після апокаліпсису

Останньою живою істотою на планеті стануть тихоходи – мікроскопічні восьминогі тварини, яких ще називають «водяними ведмедями».

Саме вони, на думку вчених, будуть останньою формою життя на Землі, яка виживе, поки сонце не загине. До такого висновку дійшли вчені Оксфордського університету, повідомляє «Іndependent«.

Незважаючи на різноманітні катаклізми, які можуть покласти край нашим видам — наприклад, великий астероїдний удар чи вибух зірки — цього не буде достатньо, щоб повністю викорінити все життя на Землі.

«На наш подив ми з’ясували, що хоч такі катаклізми, як наднова або падіння величезного астероїда можуть бути катастрофічними для людей, тихоходи не постраждають», — заявив доктор Девід Слоан з Оксфордського університету.

Тихоходи — тип двобічно-симетричних тварин. Всесвітньо поширені мікроскопічні мешканці вологих біотопів суходолу, прісних та морських водойм. Вони мають малосегментне тіло з нечітко відокремленою головою, яке несе чотири пари непочленованих ніг. В Україні живе 70 видів і підвидів.

Здатні витримувати тривале (протягом кількох років) висихання: висушені тихоходи короткий час можуть витримувати температури від -271 °C до +150 °C. Здатні виживати в безповітряному просторі й переносити опромінення радіацією в тисячу разів більше ніж людина (570000 рентген). У стані анабіозу можуть перебувати досить довгий час — 120 років.

Вчені з’ясували, хто виживе після апокаліпсису