Вторник, Ноябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Живими не підете: Кадиров погрожує вбити лідерів протестів в Інгушетії

Якби інгуші, які протестують проти передачі їх земель сусідній Чечні, влаштували мітинг у цій республіці, вони б уже були мертві, заявив чеченський лідер Рамзан Кадиров 18 жовтня, пише СЬОГОДНІ.

«Ця купка, яка називає себе ватажками, якщо ви мужики – прийдіть на мою територію і зробіть хоча б один мітинг. Якщо ви підете живими, я той, ким ви мене обзиваєте», – заявив він.

Кадиров зазначив, що віддана територія вже належить Чечні.

«Якщо прийдете сюди як мужики зі словами «Це моя територія», якщо вони підуть своїми ногами, тоді я той, ким ви мене називаєте. Клянуся!» – сказав він.

Варто відзначити, що це вже не перші погрози лідера Чечні на адресу інгушів. Раніше в цьому місяці після образливих заяв демонстрантів на свою адресу він попередив їх, що його «влаштовує і воювати».

Нагадаємо, на початку жовтня російські республіки Інгушетія і Чечня вирішили переділити кордон, обмінявшись територіями, і закріпити її юридично. Однак жителі Інгушетії відреагували на це більш ніж болісно – голова переданого Чечні Сунженського району Іса Хашагульгов подав у відставку, а в Магасі почалися демонстрації. Дійшло до того, що на багатотисячному мітингу в столиці Інгушетії поліція відкрила вогонь з автоматів.

Пізніше в Інгушетії почалися репресії держслужбовців, які проти угоди з Чечнею. Чиновникам і правоохоронцям, які брали участь у стихійному мітингу проти передачі землі Чечні, надходили погрози.